Благодійна акція «Подаруй дитині книжку!»

Share
Подаруй Дитині книжку!
Подаруй Дитині книжку!

Вже вп’яте у Львові та Львівській області проводиться благодійна акція “Подаруй дитині книжку”. Серед залучених партнерів є органи місцевого самоврядування, неурядові організації, благодійні фонди, профкоми студентів ВНЗ, заклади культури, заклади освіти, видавництва та книготорговельні структури м. Львова та Львівської області, партнерські ЗМІ, звісно і Львівська “ФРІ”.

Метою заходу є

  • збір художньої та пізнавальної літератури переважно останніх років видання для поповнення бібліотечних фондів дитячих будинків, інтернатів та приватних бібліотек малозабезпечених сімей міста Львова та Львівської області для культурного, інтелектуального та духовного розвитку дітей у потребі; привернення уваги громадськості, політичних та громадських діячів до проблем інтелектуального, культурного та духовного розвитку дітей соціально незахищених категорій, що є неможливим без читання;
  • популяризація читання як способу отримання знань і проведення вільного часу, як шляху до підвищення власного соціального статусу серед дітей із соціально незахищених категорій;
  • формування засад благодійності в громаді.

Отримувачами книжок виступають понад 6 тисяч учнів та вихованців 54-х дитячих установ (інтернатів та дитячих будинків) м. Львова та Львівської області, 8-10 тисяч дітей із малозабезпечених родин.

За різними даними, у м. Львові та Львівській області проживає від 15000 до 20000 дітей із соціально незахищених категорій: понад 6000 дітей виховується у школах- інтернатах та дитячих будинках м. Львова та Львівської області; від 4000 до 6000 дітей проживають у малозабезпечених родинах у місті Львові (за даними Управління соціального захисту ЛМР), а решта – у Львівській області. Опитування, проведені серед керівників та бібліотекарів дитячих установ Львівщини, свідчать про те, що у більшості закладів бібліотечні фонди за останні 20 років практично не оновлювалися, за винятком підручників, які становлять понад 90% фондів. Діти не мають доступу до сучасних видань художньої та пізнавальної літератури, а отже, не зі своєї вини, позбавлені можливості культурно, інтелектуально та духовно розвиватися, що сприятиме їх соціальній адаптації після закінчення перебування і навчання у цих закладах. Саме тому громадська організація «Форум видавців», для якої пріоритетним є питання розвитку особистості українських дітей через популяризацію книги та читання, започаткувала благодійну акцію «Подаруй дитині книжку!». Попередній досвід та компетентність: ГО «Форум видавців» проводить благодійні акції по збору книжок у Львові щороку, починаючи з 2006 р. Під час короткочасних акцій у 2006-2009 рр. (кожна тривала по 3 дні) було зібрано біля 10 тисяч книжок. У 2010 р., завдяки отриманню добровільного пожертвування на проведення цієї акції від Міжнародного фонду “Відродження” у розмірі 24 тис. грн., формат акції було змінено: вона стала тривалішою (30 березня – 30 квітня 2010 р.), всього зібрано 16 190 книжок на орієнтовну суму понад 200 000 грн. Основні заходи: Вибіркове обстеження стану бібліотек інтернатів і дитячих будинків. Проведення дослідження читацької компетентності і читацьких уподобань учнів інтернатів та вихованців дитячих будинків. Церемонія передачі книг під час Львівського міжнародного дитячого фестивалю. Церемонія вручення подяк благодійникам і спонсорам. Виїзди в дитячі будинки для передачі книжок і спільного читання разом з дітьми. Заходи для ЗМІ: прес-конференції і прес-тури. Результати та ефективність: орієнтовна кількість місць збирання книжок у Львівській області – 150, планова кількість зібраних книжок – 20 тисяч примірників на суму понад 400 тисяч грн.

Ярина Горинь,

Львівська ФРІ

Залишити відповідь