Тренінг “Як захистити громадські інтереси?” відбувся

Share

Тренінг13 березня Миколаївська міська організація ВМГО “Фундація регіональних ініціатив”  ініціювала проведення тренінгу  під назвою “ЯК ЗАХИСТИТИ ГРОМАДСЬКІ ІНТЕРЕСИ?, який відбувся у центральній районній бібліотеці. Цільовою аудиторією були лідери міських громадських організацій “Щаслива родина” та “Гармонія життя” та усі небайдужі люді міста, які мають ідеї змін і хочуть їх втілити у життя.

Основна мета тренінгу – роз’яснити, що таке таке дії на захист громадських інтересів ( адвокасі );  без яких знань неможливо подолати  суспільну проблему; які існують тактики та стратегії адвокасі.

Тренером семінару був Антон Голобородько – голова Контрольно-ревізійної комісії Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Фундація регіональних ініціатив”, член Харківської ФРІ. Розпочалось навчання із гри-знайомства, коли усі учасники були поділені на групи, поспілкувавшись кілька хвилин, повинні були представити один одного. У першій половині навчання йшла мова про поняття права, його особливості, види права та громадський інтерес. Далі ж Антон  представив стратегію  «Дев’яти з половиною кроків» – одну з перевірених і дієвих стратегій  здійснення громадських дій. Зокрема, на прикладі громадянської кампанії  «Врятувати «БОММЕР», мета якої  – скасування рішення Харківської облради про продаж  єдиного артхаусного кінотеатру міста. «БОММЕР» – один з найперших стаціонарних кінозалів у світі (1908 рік), єдине місце в Харкові, де можна побачити некомерційні, фестивальні та аматорські кінострічки. Учасники громадянської кампанії 15 місяців домагалися ухвалення цього рішення: декілька громадських акцій, зокрема й всеукраїнська, тисячі підписів, десятки звернень, години перемовин та консультацій. І майже за два роки їм вдалось досягнути  поставленої цілі.

ТренінгТренінг 1

Без сумніву, учасники тренінгу почерпнули безліч нових ідей та  здобули корисний практичний досвід , який допоможе  вирішувати суспільні проблеми за допомогою чітко виробленого алгоритму дій.

Голова ММО ВМГО ФРІ Оксана Винницька

Залишити відповідь