Стартував конкурс Майстерні громадської активності

Share

Проект неформальної громадської освіти молоді – партнерська програма ФРІ – «Майстерня громадської активності» оголошує набір молоді з цільових регіонів на участь у четвертому році програми.

До участі в 10-місячній освітньо-практичній програмі запрошуються молоді люди віком від 18 до 25 років, які проживають у Черкаській, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Рівненській, Волинській, Закарпатській та Львівській областях або в АР Крим та хочуть щось змінити на краще у своєму оточенні.

Анкети на участь в програмі приймаються до 3 квітня 2011 року на електронну адресу maysternya.konkurs@gmail.com.

Що таке «Майстерня громадської активності» та як конкретно виглядає ця програма?

«Майстерня громадської активності» є коопераційною інноваційною програмою з неформальної громадської освіти молоді, яка виникла у 2008 році як пілотний проект з адаптації європейського досвіду неформальної громадської освіти в Україні та наразі реалізується цілою низкою українських та міжнародних організацій-партнерів.

Програма “Майстерні громадської активності” складається з трьох основних етапів:

1 ЕТАП (квітень – травень 2011 року) – вхід в програму та пошук «власної» тематики в рамках 4 вступних семінарів на суспільно важливі теми, а саме:

28 квітня – 4 травня – “Суспільство пише історію чи історія пише суспільство?”
6-12 травня – “Влада та відповідальність – а що б ти зробив, якби ти був…?”
6-12 травня – “Свій серед чужих та чужий серед своїх – що означає ксенофобія для суспільства?”
6-12 травня – “(Добро-)сусідство – а ти знаєш своїх сусідів?» (Увага! – цей семінар буде міжнародним (за участю молоді з України та Польщі) та проводитиметься двома мовами: українською та польською).

Про місце проведення кожного з семінарів учасники дізнаються після відбору. Всі семінари проводитимуться на території України в одному із цільових регіонів.

2 ЕТАП (червень – вересень 2011 року) – розробка власних міні-проектів для своїх громад, їх конкретизація на проектних семінарах та їх реалізація за супроводу власного куратора-ментора.

Після закінчення вступних семінарів учасники матимуть час, щоб оформити свої ідеї для власних громад у письмовому вигляді та подати їх на розгляд журі. Проектні команди обраних ідей будуть запрошені на один з 4 проектних семінарів, де вони зможуть конкретизувати свої ідеї та отримати базові знання з проектного менеджменту. Організатори забезпечують методичну та фінансову підтримку реалізації міні-проектів учасників програми

3 ЕТАП (12- 16 жовтня 2011 року) – підбиття підсумків та конкретизація перспектив на спільному підсумковому семінарі «Майстерні громадської активності» в одному з цільових регіонів програми.

Які організації стоять за програмою «Майстерня громадської активності»?

“Майстерня громадьскої активності” є партнерською програмою Колегіуму ім. Теодора Гойсса Фонду ім. Роберта Боша та Спілки мовного та культурного обміну МітОст (Німеччина) та Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні з українськими НУО. На всеукраїнському рівні программа координується «Українською мережею освіти дорослих та розвитку інновацій» та реалізується в окремих регіонах «Фундацією регіональних ініциатив» (Рівне, Харків), Донецькою громадською організацією «Альянс», Коаліцією молодіжних організацій Черкаської області «Молода Черкащина» та «Клубом молодих лідерів» (м. Сімферополь). Партнерами міжнародного компоненту програми з польського боку є НУО to.pole (Краків) та НУО Genius Loci – Duch Miejsca w Rudzie Śląskiej (Руда Сласка).

У 2011 році окремі частини програми «Майстерні громадської активності» підтримуються Міжнародним Фондом Допомоги та Дружби (Україна) та Посольством Польщі в Україні.

Звіт про діяльність «Майстерні громадської активності» в 2008 році.

Звіт про діяльність «Майстерні громадської активності» в 2009 році.

Звіт про діяльність «Майстерні громадської активності» в 2010 році.

Як взяти участь у програмі «Майстерня громадської активності»?

Взяти участь у програмі можуть молоді люди віком від 18 до 25 років, які  проживають в Черкаській, Харківській, Донецькій, Запорізькій, Рівненській, Волинській, Закарпатській та Львівській областях або в АР Крим. Пріоритет для участі в програмі надається кандидатам з невеликим або відсутнім досвідом реалізації громадських чи соціальних проектів. Обов’язковою умовою для участі в програмі є можливість участі у всіх етапах проекту (квітень – жовтень 2011), мотивація до зовнішніх та внутрішніх змін, а також відкритість до нового досвіду та нових людей.

Для зголошення на участь в проекті треба:

Вибрати один зі вступних семінарів;
Повністю заповнити та надіслати анкету;
Обов’язково надіслати анкету тільки на адресу maysternya.konkurs@gmail.com та тільки до 3 квітня 2011 року (включно);
Зачекати на відповідь журі по електронній пошті до 13 квітня 2011 року. Про результати відбору будуть проінформовані всі кандидати.

ВАЖЛИВО! – Можна зголошуватися не більше, ніж на 2 вступних семінари. У випадку оголошення на 2 семінари кандидат надає інформацію про дві можливі для себе альтернативи участі, журі в такому випадку на свій розгляд може вибрати кандидате на участь лише в одному семінарі. Анкети кандидатів на більшу, ніж 2 вступних семінари відбірковим журі розглядатися НЕ будуть.

Учасникам, відібраним для участі в проекті, організатори забезпечують проживання та харчування в рамках трьох семінарів програми, а також за узгодження відшкодовують проїзд до місця проведення семінарів.

Координатори програми «Майстерня громадської активності»:
Іванна Пекар (“Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій”, Колегіум ім. Теодора Гойсса Фонду ім. Роберта Боша та Спілки МітОст) – ivanna.pekar@gmail.com
Альона Каравай (“Українська мережа освіти дорослих та розвитку інновацій”, Колегіум ім. Теодора Гойсса Фонду ім. Роберта Боша та Спілки МітОст) – karavai.UNAEDI@gmail.com
Петер Вітчорек (Колегіум ім. Теодора Гойсса Фонду ім. Роберта Боша та Спілки МітОст) –  peter.wittschorek@theodor-heuss-kolleg.de.
Андрій Макаренко (Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні) – makarenko@boell.org.ua

Майстерня вконтакті .

Майстерня в FB.

Залишити відповідь