Президент доручив Мінюсту переробити законопроект про мирні зібрання

Share

ФРІПрезидент України Віктор Янукович днями доручив Міністерству юстиції переробити законопроект “Про свободу мирних зібрань” (реєстраційний No. 2450) на основі коментарів та рекомендацій Європейської комісії “До демократії через право” (Венеціанської Комісії). Про це повідомляють у Київському осередку Всеукраїнської молодіжної організації “Фундація регіональних Ініціатив” (ФРІ).

“Для сталого функціонування демократичних інститутів та утвердження верховенства права” Президент доручив Мінюсту “забезпечити супроводження у Верховній Раді України” законопроекту No. 2450 у відповідності до Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) № 1755 від 4 жовтня 2010 року. Про це йдеться в Указі Президента України No. 24/2011 “Про План заходів із виконання обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи” від 12 січня 2011 року. А у підпункті 7.5.2 Резолюції ПАРЄ № 1755 сказано, що Асамблея “просить Верховну Раду ухвалити Закон про мирні масові заходи на основі коментарів та рекомендацій Венеціанської Комісії”.

“Нагадуємо, що в середині жовтня 2010 року Венеціанська Комісія ухвалила спільну думку щодо українського законопроекту № 2450,” – наголошує Олена Літвішко, член керівних органів молодіжної організації. – “Причому законодавча ініціатива піддалася розгромній критиці європейських експертів. Зокрема, у Комісії вимагають від законопроекту, щоб відсутність повідомлення про зібрання не була підставою для заборони зібрання.”

Олена Літвішко також нагадує, що нещодавно відбувся візит до Києва єврокомісара з питань розширення Європейського Союзу та європейської політики сусідства Штефана Фюле, ціль якого – узгодити план двосторонньої співпраці з українською владою на 2011 рік. За інформацією прес-аташе представництва Євросоюзу в Україні Давида Стулика, не в останню чергу комісара цікавила і свобода зібрань в Україні, на підставі якої ЄС хоче будувати свої відносини з Україною.

А 25 листопада минулого року Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Україні, у якій, зокрема, констатує, що свобода зібрань нашої країни опинилися під загрозою. Тому закликає українську владу повністю розслідувати всі повідомлення про порушення прав і свобод для виправлення будь-яких виявлених порушень. А також підкреслює, що співпраця влади з Європейською комісією “До демократії через право” (Венеціанська комісія) має вирішальне значення для забезпечення того, щоб законодавчі пакети реформ, які в даний час розробляються, були у повній відповідності з європейськими стандартами і цінностями. У резолюції щодо ситуації в Україні Європарламент також закликає всіх основних політичних зацікавлених сторін, включаючи український Уряд та опозицію, взяти участь в співпраці влади з Венеціанською комісією, та закликає українську владу запитувати у Комісії висновків щодо остаточних варіантів проектів законів.

Олена Літвішко також зазначає, що затведжений Указом Президента “План заходів” був підписаний Главою Адміністрації Президента Сергієм Льовочкіним, який раніше висловлювався різко проти законопроекту №2450 (документ у додатку).

За додатковою інформацією звертайтесь до Володимира Чемериса (Інститут “Республіка”) за тел.: +30503806268

Залишити відповідь