Молодь радить владі слухатися Європарламенту

Share

ФРІСвободу мирних зібрань в Україні потрібно захистити від політиків. Про це наголошують у Всеукраїнській молодіжній організації “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ), посилаючись на текст нещодавно ухваленої резолюції Європейського Парламенту щодо ситуації в Україні.

У резолюції Європарламент, зокрема, констатує, що свобода зібрань опинилися в Україні під загрозою. Тому закликає українську владу повністю розслідувати всі повідомлення про порушення прав і свобод для виправлення будь-яких виявлених порушень. А також підкреслює, що співпраця влади з Європейською комісією “До демократії через право” (Венеціанська комісія) має вирішальне значення для забезпечення того, щоб законодавчі пакети реформ, які в даний час розробляються, були у повній відповідності з європейськими стандартами і цінностями.

“Нагадуємо, що в середині жовтня Венеціанська комісія ухвалила спільну думку щодо українського законопроекту “Про свободу мирних зібрань”, більш відомого як законопроект № 2450,” – наголошує Олена Літвішко, член керівних органів молодіжної організації. – “Причому законодавча ініціатива піддалася розгромній критиці європейських експертів. Зокрема, у Комісії вимагають від законопроекту, щоб відсутність повідомлення про зібрання не була підставою для заборони зібрання.”

У резолюції щодо ситуації в Україні Європарламент також закликає всіх основних політичних зацікавлених сторін, включаючи український Уряд та опозицію, взяти участь в співпраці влади з Венеціанською комісією, та закликає українську владу запитувати у Комісії висновків щодо остаточних варіантів проектів законів.

Залишити відповідь