Молодь радить владі бути чесною перед єврокомісаром

Share

ФРІСвободу мирних зібрань в Україні варто захищати від вітчизняних політиків. Про це наголошують у Київському осередку Всеукраїнської молодіжної організації “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ), коментуючи ціль приїзду до Києва єврокомісара з питань розширення Євросоюзу та європейської політики сусідства Штефана Фюле.

За інформацією прес-аташе представництва Європейського Союзу в Україні Давида Стулика, зустрічі Штефана Фюле з українськими Президентом, Прем’єр-міністром і представниками уряду й парламенту потрібні, щоб узгодити план двосторонньої співпраці на 2011 рік. Не в останню чергу комісара цікавить і свобода зібрань в Україні, на підставі якої ЄС хоче будувати свої відносини з Україною.

“Нагадуємо, що в середині жовтня 2010 року Європейська комісія “До демократії через право” ухвалила спільну думку щодо українського законопроекту “Про свободу мирних зібрань”, більш відомого як законопроект № 2450,” – наголошує Олена Літвішко, член керівних органів молодіжної організації. – “Причому законодавча ініціатива піддалася розгромній критиці європейських експертів. Зокрема, у Комісії вимагають від законопроекту, щоб відсутність повідомлення про зібрання не була підставою для заборони зібрання.”

Олена Літвішко також нагадує, що 25 листопада минулого року Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо ситуації в Україні, у якій, зокрема, констатує, що свобода зібрань нашої країни опинилися під загрозою. Тому закликає українську владу повністю розслідувати всі повідомлення про порушення прав і свобод для виправлення будь-яких виявлених порушень. А також підкреслює, що співпраця влади з Європейською комісією “До демократії через право” (Венеціанська комісія) має вирішальне значення для забезпечення того, щоб законодавчі пакети реформ, які в даний час розробляються, були у повній відповідності з європейськими стандартами і цінностями. У резолюції щодо ситуації в Україні Європарламент також закликає всіх основних політичних зацікавлених сторін, включаючи український Уряд та опозицію, взяти участь в співпраці влади з Венеціанською комісією, та закликає українську владу запитувати у Комісії висновків щодо остаточних варіантів проектів законів.

Залишити відповідь