ФРІ підтримує звернення до політиків щодо ухвалення закону “Про доступ до публічної інформації”

Share

ФРІГромадськість та журналісти вимагають ухвалення закону “Про доступ до публічної інформації”

13 січня 2011 року у Верховній Раді України знову заплановано розгляд законопроекту “Про доступ до публічної інформації”, який може стати ефективним інструментом боротьби з корупцією та контролю влади.

Громадськість та журналісти звертаються до всіх парламентських фракцій із закликом  облишити внутрішні суперечки та нарешті ухвалити цей суспільно важливий закон, голосування за який через формальності відкладалося чимало разів. Ми закликаємо опозиційні фракції – БЮТ та НУНС –  прийти до парламенту та віддати свої голоси за закон, а також провладні фракції – Партії Регіонів, Блоку Литвина та КПУ – підтвердити свої декларації про підтримку документу позитивним голосуванням.

Заяву підтримали журналістський рух “Стоп Цензурі!” та громадські організації, які входять до ініціативи “Новий Громадянин”.

Громадськість нагадує народним депутатам та Президенту Віктору Януковичу про дану обіцянку українському суспільству та зобов’язання перед міжнародними установами ухвалити закон “Про доступ до публічної інформації” ще до кінця минулого року.

Відомо, що окремі закони про доступ до інформації існують у 70 країнах світу. Серед пострадянських країн відповідні закони не ухвалені лише в Україні та Білорусі. Прийняття закону про доступ до публічної інформації є однією з вимог Ради Європи до України.

Українські громадські організації та журналісти протягом минулого року активно боролися за прийняття цього закону, не лише інформуючи суспільство про його важливість, а й безпосередньо неодноразово звертаючись до Президента України, Голови Верховної Ради України та депутатів з вимогою ухвалити закон про доступ до публічної інформації. Представники 150 громадських організацій підтримали заяву журналістського руху «Стоп цензурі!», однією з вимог якої є ухвалення закону про доступ до інформації.

Залишити відповідь