Всеукраїнська акція "ЧИ ПОЧУЄШ КОЖНОГО?"

Share

ПОПРОСИ ПРЕЗИДЕНТА ЗУПИНИТИ КОРУПЦІЮ В ШКОЛАХ, ВНЗ ТА ПТУ!!!

27 серпня Кабінет Міністрів видав постанову №796, яка суперечить Конституції і загрожує впровадженням численних незаконних ГРОШОВИХ СТЯГНЕНЬ ЗІ СТУДЕНТІВ ТА УЧНІВ!!!

Документ фактично сприятиме ще більшій появі платних “позакласних занять”, без яких високі оцінки учням та студентам просто не поставлять. Постанова також фактично встановлює плату за складання абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання, плату за користування Інтернетом та послугами шкільних та університетських бібліотек, плату за забезпечення обмундируванням студентів та працівників ВНЗ, та ін. (докладніше читайте тут – https://fri.com.ua/?p=5187). Тобто розроблена Міністством освіти та Міністерством економіки постанова Уряду УЗАКОНЮЄ КОРУПЦІЮ в школах, університетах та ПТУ!!!

19 громадських організацій днями вже звернулися до Президента Віктора Януковича з проханням призупинити дію постанови. Молодь зверталася і до Прем’єр-міністра Миколи Азарова напередодні прийняття постанови з проханням не розглядати її проект на засіданні Уряду без проведення громадського обговорення за участі, перш за все, студентських та молодіжних організацій України. Напередодні молодь зверталася також до Міністра освіти і науки Дмитра Табачника з проханням не направляти проект у Кабінет Міністрів. З проханням призупинити дію постанови молодь зветралася до Прем’єра також і після прийняття постанови.

ТО МОЖЕ ХОЧ ПРЕЗИДЕНТ НАРЕШТІ НАС ПОЧУЄ???

Минула влада вже пробувала ввести додаткові платні послуги в закладах освіти. 14 квітня 2009 року Кабінет Міністрів прийняв анлогічну постанову №369. Але через акції протесту студентських та молодіжних організацій 5 червня 2009 року Уряд скасував свою постанову. Молодь тоді вдалася до протестів, бо перемовини з владою вже не допомагали (ВІДЕО акцій протесту можна переглянути тут – https://fri.com.ua/?p=486).

ДАВАЙ ПОКИ СПРОБУЄМО ДОМОВИТИСЬ З ВЛАДОЮ ПО-ХОРОШОМУ!

НАДІШЛИ ЛИСТ з проханням призупинити дію постанови №796 ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ поштою та факсом!!! (Шаблон листа – нижче)

ЗАПРОСИ У ГРУПУ ВКонтакті ЯКОМОГА БІЛЬШЕ ДРУЗІВ, СТУДЕНТІВ, УЧНІВ ТА ГРОМАДСЬКИХ АКТИВІСТІВ!!!http://vk.com/club19947787

Ти є членом студентської чи молодіжної організації? Або просто є небайдужою людиною? Надішли лист Президенту України поштою та факсом!

Адреса Адміністрації Президента: 01220, м. Київ, вул. Банкова, 11.

Дізнайся номер факсу Адміністрації Президента власноруч (в нас не вийшло :)) за тел.:
Довідкова Адмiнiстрацiї Президента – (044) 255-73-33 begin_of_the_skype_highlighting              (044) 255-73-33      end_of_the_skype_highlighting
Служба кореспонденції Администрації Президента – (044) 255 77 06, (044) 255 74 18
Приймальня Адміністрації Президента – (044) 255 70 42, (044) 226 20 77
Головне управління з питань комунікацій Адмiнiстрацiї Президента – (044) 255-62-69
Прес-служба Адмiнiстрацiї Президента – (044) 255-78-44, press(a)apu.gov.ua

Не забудь поставити печатку організації на листі, якщо ти є членом громадської організації чи прфспілки!

ШАБЛОН ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА:

Президенту України
Януковичу В.Ф.

Щодо НЕБЕЗПЕКИ УЗАКОНЕННЯ КОРУПЦІЇ
в навчальних закладах державної і комунальної
форми власності

Вікторе Федоровичу!

Як відомо, на засіданні Кабінету Міністрів 27 серпня 2010 року була прийнята постанова №796 “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності”.

Серед інших додаткових платних послуг, постановою встановлена плата за: складання зовнішнього незалежного оцінювання (що може викликати незадоволення з боку батьків та абітурієнтів); за проведення лабораторних занять для студентів у разі, коли такі заняття пропущені без поважних причин (на практиці зі студентів будуть просто вимагати робити благодійні внески до університету без проведення жодних додаткових занять); забезпечення обмундируванням студентів та працівників тих вищих навчальних закладах, статутом яких передбачено носіння форменого одягу; проведення контрольних заходів при переведенні студента з одного до іншого вищого навчального закладу; користування документами з читальних залів та відділів зберігання фондів понад установлені навчальними закладами терміни; проведення контрольних заходів при переведенні студента з одного до іншого вищого навчального закладу; “позакласні заняття”, без яких високі оцінки учням та студентам просто не поставлять, та ін.

Зазначені пропозиції щодо введення додаткових платних послуг вже мали місце в минулому році Урядом Ю.Тимошенко. 14 квітня 2009 року Кабінет Міністрів прийняв Постанову №369, якою вищеперераховані платні послуги планувалось запровадити. Але, враховуючи звернення студентських та молодіжних громадських організацій, та неконституційність рішення Уряду – попередній Президент України своїм Указом “Про зупинення дії деяких положень постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року №369” від 30 квітня 2009 року скасував частину платних послуг. А Уряд після студентських акцій протесту 5 червня 2009 року скасував запровадження усіх з вищезазначених додаткових платних послуг (постанова Кабінету Міністрів №603 від 5 червня 2009 року).

Також слід зазначити, що норми нової постанови Уряду №796 суперечать Основному Закону України. Оскільки можливість надання навчальними закладами зазначених платних послуг, які безпосередньо пов’язані з організацією навчально-виховного виховного процесу та передбачені навчальними планами, не відповідає вимогам статті 53 Конституції, яка гарантує право кожного на освіту, покладаючи на державу обов’язок забезпечити доступність професійно-технічної, вищої освіти в державних та комунальних навчальних закладах. Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 4 березня 2004 року №5-рп/2004 (справа про доступність і безоплатність освіти) визначив, що безоплатність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає можливість здобуття освіти в державних і комунальних навчальних закладах без внесення плати у будь-якій формі за освітні послуги визначених законодавством рівня, змісту, обсягу і в межах тих видів освіти, безоплатність яких передбачена частиною третьою статті 53 Конституції України. Безоплатність та доступність здобуття громадянами освіти в державних в державних навчальних закладах забезпечується, зокрема, фінансуванням цих закладів за рахунок державних бюджетних асигнувань згідно з нормативами фінансового та матеріально-технічного забезпечення, та наданням права особам, які здобувають освіту у таких закладах, користуватися навчальною, науковою, виробничою, культурною, побутовою базою цих закладів (статті 51, 63 Закону України “Про освіту”). Тому прийнявши рішення, що суперечить статті 53 Конституції України, Кабінет Міністрів порушив як норми частини другої статті 6, так і частини другої статті 19, так і частини третьої статті 113 та частини першої статті 117 Основного Закону держави, які зобов’язують Уряд України керуватися у своїй діяльності Конституцією, а також діяти на підставі та у спосіб, що нею передбачені.

Враховуючи вищезазначене, з метою соціального захисту студентів та уникнення загострення в студентському середовищі, звертаємось до Вас з проханням призупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року №796 “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності”. Щодо нововведеннь має бути проведене повноформатне широке громадське обговорення за участі, перш за все, студентських та молодіжних організацій України.

P.S.: Нагадуємо, що у 2009 році осередки ФРІ разом з організаціями-партнерами вже успішно боролися з аналогічною постановою. Результати минулорічної громадської кампанії: відмінені ініціативи Уряду щодо скорочення держзамовлення на підготовку фахівців, магістрів і докторантів, а також щодо скорочення держзамовлення в навчальних закладах і наукових установах Міністерства внутрішніх справ та Міністерства оборони; відмінена ініціатива Кабінету Міністрів щодо істотного розширення кількості платних послуг в навчальних закладах; відмінена ініціатива Міністерства освіти і науки щодо позбавлення стипендій за одну “трійку”.


Докладніше про хід минулорічної громадської кампанії читайте у статтях “Кабмін повністю скасував постанову №369″ та “В Міносвіти засвідчили відміну скорочення держзамовлення на спеціалістів, магістрів та докторантів”.

Залишити відповідь