Влада відреагувала на громадськість, стурбовану вбивством Ігоря Індила

Share

Влада відреагувала на сьогоднішню акцію студентських та молодіжних організацій “Молодь просить Януковича поквапитись”, яка стосувалася вбивства 19-річного студента Ігоря Індила у Шевченківському районному відділі міліції міста Києва. Під час публічної передачі звернення громадськості до Віктора Януковича, представниця Адміністрації Президента показала датовану вчорашнім днем заяву Міністра внутрішніх справ. У заяві Анатолій Могильов стверджує, що начальника Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, Мірошниченка Петра знову відсторонено від виконання службових обов’язків. Ту ж інформацію за декілька годин до акції озвучили представники Міністерства під час свого прес-брифінгу.

Впевнені, що реакція Міністра внутрішніх справ є безпосереднім наслідком як попереднього розсилання прес-анонсів даної акції, так і попередніх розмов з заступником Голова Адміністрації Президента Ганною Герман.

“Молодь стурбована затягуванням розслідування у справі Ігоря Індила та неочікуваним початком виконання своїх обов’язків начальником Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, Мірошниченком Петром, якого було усунуто від виконання обов’язків під час слідства. Закликаємо Вас не залишити це поза своєю увагою!” – йдеться у зверненні 22 організацій та профспілок до Президента України, активісти більшості з яких брали участь в літніх протестах стосовно вбивства студента.

Акція та прес-брифінг студентських та молодіжних організацій проходила сьогодні на вул. Банковій за участі організаторів акцій проти міліцейського свавілля та небайдужих громадян (зокрема, письменника Сергія Жадана). Під час акції громадськість підписала “розтягнуте” (декількаметрове) звернення до Президента, яке символізувало затягнутість розслідування справи Ігоря Індила.

Нагадуємо, що пройшло вже більше 4 місяців як при загадкових обставинах в Шевченківському РУВС загинув 19-річний студент Ігор Індило. В одному із гуртожитків Києва дільничний міліціонер забрав студента у Шевченківський районний відділ міліції, а на ранок батькам запропонували забрати тіло хлопця із моргу.

“Розтин провели, поки батьки не дізналися про загибель сина, у морзі тіло навіть не дали оглянути. Висновок медексперта відрізняється від офіційної версії” (http://bit.ly/Zhest_mundylu_-_Vbyvstvo_Indyla). Міліціонери від найнижчих чинів до міністра мов упороті пояснюють смерть студента у райвідділі: ВІН САМ УПАВ!

Нагадуємо також, що півтора місяці тому Президент доручив Генеральному прокурору узяти під особистий контроль розслідування цієї справи, а також заявив, що результати мають бути оприлюднені не пізніше вересня.

Захід проходив без будь-якої організаційної символіки.

ДОВІДКОВО:
ХРОНІКА ЗАГАЛЬНИХ ПРОТЕСТНИХ РУХІВ:
1 ЧЕРВНЯ: Мітинг у Києві під Шевченківським РУВС (Герцена,9), де було вбито студента. Участь взяли більше 250 свідомих громадян. У цей же день у регіонах України ВІДБУЛИСЯ солідарні акції протесту: Рівне, Івано-Франківськ, Кіровоград, Ужгород, Хмельницький, Донецьк, Житомир, Львів, Євпаторія, Тернопіль, Харків, Луганськ, Одеса, Вінниця, Луцьк, Дніпропетровськ, Суми.

10 ЧЕРВНЯ: Марш у Києві до Шевченківського РУВС. Було блоковано на певний час рух транспорту на вулицях Мельникова та Герцена. Міліція намагалася спровокувати учасників маршу, проте це пройшло для них марно. Після акції заявників намагалися притягти до адміністративної відповідальності, але через власну некомпетентність міліція не змогла це зробити. На марші було дано обіцянку далі слідкувати за рухами влади та моніторити подібні звірства міліції по всій країні. Було оголошено ВИМОГИ. Солідарні акції протесту були проведені ще в одинадцяти містах. У цей же день у регіонах України ВІДБУЛИСЯ солідарні акції протесту.

Контактна особа:
МАЛИХ ЄВГЕНІЯ/ 093 388 33 66/ mal.e.ua@gmail.com

Про участь ФРІ у громадській кампанії покарання вбивць Ігоря Індила читайте тут – http://bit.ly/aX3HZM

Текст звернення:

Президенту України
Януковичу Віктору Федоровичу


Вікторе Федоровичу!

Ми дуже раді, що Ви нарешті знайшли час, щоб зустрітись з матір’ю Ігоря Індила, загиблого в Шевченківському районному відділку міліції. І не менш раді звістці про те, що Ви доручили Генеральному прокурору узяти під особистий контроль розслідування цієї справи. Сподіваємося, що з Вашою поміччю винні у загибелі студента нарешті будуть покарані.

Маємо також надію, що Ви не перестанете звертати увагу на ті злочини, які кояться в українській міліції. Що не перестанете допомагати закатованим, а також родичам вбитих у відділках людей. Маємо надію, що Ви припините численні безчинства перевертнів в погонах, припините побиття людей та корупцію.

Молодь стурбована затягуванням розслідування у справі Ігоря Індила та неочікуваним початком виконання своїх обов’язків начальником Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, Мірошниченком Петром, якого було усунуто від виконання обов’язків під час слідства. Закликаємо Вас не залишити це поза своєю увагою!

Маємо надію, що для того, щоб Ви помічали усе це беззаконня, нам більше не треба буде вдаватися до акцій громадської непокори.

ВАГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини» Володимир Яворський

Виконавчий директор

ВМГО «Демократичний Альянс» Василь Гацько

Голова

ВМГО «Українська асоціація студентського самоврядування» Єлизавета Щепетильникова

Президент

ВМГО «Фундація регіональних ініціатив» Віталій Шабунін

Голова

ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» Іван Кішка
Заступник Голови
ВМГО «Молода просвіта» Анатолій Пікуль

Заступник Голови

Всеросійський студентський союз Антоній Швінт

Президент

ГІ «Збережи Старий Київ» Ігор Луценко

Координатор

Громадянський рух «Відсіч» Михайло Свистович

Координатор

ГО «Молодіжний рух Студентський патруль країни» Юрій Букарев

Голова

ГО «Локальний комітет AIESEC Київ» Юлія Паламарчук

Президент

Київська незалежна студентська профспілка «Пряма Дія» Сергій Мовчан

Голова

Комітет молодіжних та дитячих громадських організацій міста Києва Марія Богуслав

Виконавчий директор

Молодіжний ресурсний центр Українського незалежного фонду інноваційного розвитку Руслан Синельников

Координатор

ММГО «Європейський молодіжний парламент – Україна» Оскана Андрусяк

Президент

Міжнародна Молодіжна Палата Україна (JCI Ukraine) Альона Яремчук

Президент

Спілка ініціативної молоді Ігор Іванов

Виконавчий директор

Незалежна білоруська профспілка «Студентська рада» Дмитро Гоменюк

Голова

Студентська рада Києва Костянтин Шейгас

Координатор

Студентська рада при МОН Автономної республіки Крим Марія Луценко

Голова

AEGEE Kyiv Петро Афанас’єв

Президент

Всеукраїнська профспілка «Народна солідарність» Олексій Кляшторний

Голова

Залишити відповідь