Навчальний тренінг “КОМАНДА ВИСОКИХ ДОСЯГНЕНЬ”

Share

Тренери і учасники тренінгу "КОМАНДА ВИСОКИХ ДОСЯГНЕНЬ"Команда – це група людей, в якій панує згуртованість, взаєморозуміння і взаємодопомога, і яка об’єднується для досягнення спільної мети. Постає питання, в який момент група стає командою, і що потрібно зробити, щоб стати єдиною командою? Саме ці питання стали ключовими для тренінгу під назвою: «Команда високих досягнень», що пройшов 16 серпня у Молодіжному центрі міста Миколаєва.
Учасниками тренінгу стали нові члени Миколаївської ФРІ, а тренерами – «старі» члени фундації: Деменнікова Катерина і Склярова Ганна. Цей тренінг поклав початок серії навчальних тренінгів для ФРІшників, які відтепер будуть проводитися систематично з метою навчання, вдосконалення і стимулювання до саморозвитку ФРІшників. Тема тренінгу вибрана невипадково. Навчальний відділ Миколаївської ФРІ провів моніторинг серед діючих членів Миколаївської ФРІ і склав рейтинг найактуальніших питань і проблем, які потребують дослідження і вивчення за допомогою тренінгової роботи.
Проблема командоутворення і роботи в команді стала найактуальнішою. І це не дивно! Адже для продуктивної роботи організації
перш за все вона повинна представляти собою не просто групу людей, а команду, в якій панує взаєморозуміння, прагнення до високих цілей, наполегливість кожного. Усвідомлення того, що ти не тільки є частиною команди, а й несеш відповідальність перед командою за свої дії і особистий внесок у спільну роботу. В цей же час команда теж несе відповідальність перед тобою. Саме цей дух єдності яскраво відрізняє команду від звичайної групи людей.
Треба відмітити той факт, що учасники тренінгу були різні за віком і мало знайомі один з одним на момент проведення тренінгу. Задача була не з легких. На плечі тренерів лягла відповідальність: адже учасники тренінгу – це нові ФРІшники, яким потрібно згуртуватися і об’єднатися, бо попереду спільна робота над проектами і треба всіх не просто познайомити, а викликати бажання працювати однією командою і долати спільні труднощі.
Першим випробуванням для учасників тренінгу був бар’єр зі скотчу, що являв собою тенета, що перекривали прохід до зали, де мав відбутися тренінг. Учасники тренінгу мали подолати ці тенета, не розірвавши їх, використовуючи ті просвіти, що вони містили. Тренери гарно постаралися, і пролізти самостійно у залу, не порушуючи правил, було неможливо. Ситуація серед учасників тренінгу різко змінилася: мовчазна компанія, яка стояла біля дверей і обмінювалися парою фраз раптом активно заговорила, зарухалась та стала генерувати ідеї для розв’язання даної задачі. Було вирішено долати бар’єр по черзі, допомагаючи один одному і підтримуючи руки, ноги, голову, тулуб… Отак учасники опинилися у залі. Важко описати емоції, які їх охоплювали. Це радість і гордість, адже «Ми це подолали разом!», це наснага і творчий запал для подальшої командної роботи. Це завдання допомогло сконцентрувати увагу ФРІшників на тренінгу. Адже всі прийшли зі своїми думками, настроями, а ця вправа об’єднала, налаштувала на єдину хвилю, викликала спільні емоції і переживання.
Знайомство продовжилось далі. Серед колекції іграшок кожен вибрав ту, з якою він себе асоціює. Після чого по черзі продемонстрував свій вибір, розповів про себе і розмістив «свій образ» на загальному макеті команди. Ця вправа допомогла не лише роззнайомитися, але й відзначити, яку позицію займає кожен в команді.
Для ефективної роботи учасники тренінгу визначили для себе мету сьогоднішньої роботи, яку зазнали на «листочках», які розкрилися на гілках «дерева очікування».
Далі учасники виконали низку завдань, які були спрямовані на роботу, яка потребувала ідейної єдності. Одним з таких завдань був «Малюнок групи». ФРІшники розділилися на дві команди. Кожна команда повинна була зобразити символічно на основі асоціацій учасника протилежної команди. Над ватманами закипіла робота… і через 15 хвилин обидві команди презентували свій результат. Розпочалась дискусія з приводу «портретів», але кожна команда змогла пояснити свій вибір. Цікавими були і спільна робота над цим творчим завданням, і дискусія, до якої залучилися всі учасники тренінгу.
Для визначення ролі, яку виконує кожен у командній роботі, ФРІшники проробили тест «Хто Ви?», що визначив особливості поведінки кожного у командній роботі. Виявилось, що серед присутніх були представлені всі чотири типи («зайці» – новатори , «сови» –стратеги , «черепахи» – аналітики і «білки» –виконавці ). Більшість належить до групи «зайців», які виступають генераторами ідей, активістами з чудовою фантазією. Отже, для командної роботи ми маємо гарний склад учасників.
Пізнавальною і цікавою стала вправа «Як правильно?», що потребувала формуванню загальної спільної кінцевої думки.
Тренінг був активним! Після кожної вправи були цікаві руханки, які вимагали скоординованої роботи кожного за принципом: «Один – за всіх, і всі за – одного». Наприкінці тренінгу були підведені підсумки. ФРІшники по черзі висловили свої думки, побажання і враження від тренінгу. При цьому учасники тренінгу обв’язувалися ниткою-символом і називали те, що їх сьогодні поєднало. Чудова вправа, яка гармонічно завершила цей тренінг. «Розв’язуватися» не хотілося. Було дуже приємно і тепло в цій компанії. ФРІшників переповнювали позитивні враження і емоції.
Анастасія Каневська, 18 років: «Была на последнем тренинге по “Командообразованию” =)) Море положительных эмоций, в форме игры, вынесено множество правил и полезных знаний и советов. Мне очень понравилось, спасибо ВАМ!)».
Дарина Ігнатьєва, 14 років: «Я была впечатлена этим тренингом, у меня просто нет слов, всё было замечательно!».
Катерина Кускова, 13 років : «Мне очень понравился тренинг…было очень интересно и весело…я не пожалела, что пришла во ФРИ..))))».
Сергій Ткаченко, 21 рік: «Учeбныe трeнинги это очень полезно для нас! Мне кaжeтся, что темы должны быть примерно подобраны к плану работы ФРИ».
Катерина Деменнікова, тренер, 19 років: “Це був наш перший тренінг для фрішників! Це був величезний досвід: ми утворювали команду з майже не знайомих та ще й дуже різних за віком людей. І в нас вийшло! Ще раз переконуюсь, що фрішна команда – найкраща, справжня команда високих досягнень! А щодо тренінгів – то будемо проводити ще та ще , вже на інші теми, але все з тою ж метою – збільшити можливості для розвитку нашої ФРІ”.
Ганна Склярова, тренер, 19 років: «Ми вперше проводили тренінг у дорослих людей і це було щось надзвичайне. Багато доброти, тепла, легкості, спільного розуміння проблем та особливостей командної роботи. Дякую тим, хто брав участь у тренінгу».

член Миколаївської ФРІ Чернозуб Анастасія

2 thoughts on “Навчальний тренінг “КОМАНДА ВИСОКИХ ДОСЯГНЕНЬ”

  1. Молодці!! :) Особливо круто, що вам вдалося провести якісний тренінг у групі, що складається з людей настільки різного віку.

Залишити відповідь