Міністр пішов проти Президента

Share

Кабінет Міністрів під час свого розширеного засідання 27 серпня може прийняти рішення про реєстрацію у парламенті нового проекту Закону “Про вищу освіту”, який суперечать передвиборчим обіцянкам як Президента, так і Партії регіонів. Про це заявляють у Громадському русі «Відсіч» та Всеукраїнській молодіжній організації «Фундація Регіональних Ініціатив».

За інформацією громадських активістів, розроблений Міністерством освіти і науки проект не пройшов належного широкого громадського обговорення, – зокрема, студентські та молодіжні організації України взагалі не брали участі в його обговоренні. В наслідок чого у проект Міністерства потрапили норми, які загрожують ще більш комерціалізувати освіту в Україні, суттєво звузити існуючі права та свободи молоді, звузити принцип доступності освіти та право громадян на освіту. Найбільш одіозні норми законодавчої ініціативи:

1). Проект Міністерства освіти дозволяє адміністраціям вищих навчальних закладів необмежено збільшувати розмір плати за навчання студентів-контрактників. Ця норма суперечить 22 та 53 статті Конституції, а також обіцянці з передвиборчої програми новообраного Президента Віктора Януковича про забезпечення широкого доступу талановитої молоді до нових знань “незалежно від… фінансових можливостей батьків”.

2). Проект Міністерства освіти пропонує вилучити гарантію про прийняття на перший курс за безплатною формою навчання студентів дистанційної (заочної), вечірньої та екстернатної форм навчання. Норма суперечить 22 та 53 статтям Конституції, суперечить передвиборчій обіцянці Партії регіонів про пропорцію бюджетних місць у ВНЗ, суперечить і передвиборчій обіцянці Віктора Януковича про законодавче збільшення кількості бюджетних місць у державних вищих навчальних закладах на 25%.

3). Проект Міністерства освіти пропонує скасувати гарантію того, що фінансування підготовки кадрів з вищою освітою має здійснюється в обсягах не менших, ніж необхідних для забезпечення 100 і 180 студентів відповідних типів вищих навчальних закладів на кожні 10 тис. населення. Норма суперечить 22 та 53 статтям Конституції, а також вищезгаданим передвиборчим обіцянкам з програми Віктора Януковича.

Інші норми проекту, як стверджує молодь, загрожують повернути високий рівень хабарництва в школи та ВНЗ на стадії вступу абітурієнтів, а також ліквідувати один з здобутків чинного Закону № 1798-VI (“щодо питань студентського самоврядування”), прийняття якого роками добивались студентські та молодіжні організації. Докладніший аналіз небезпек проекту нового Закону “Про вищу освіту” можна завантажити тут – https://fri.com.ua/?p=4955, http://t.co/KF3imVX.

Громадські активісти вже звернулися до Прем’єр-міністра Миколи Азарова та Міністра освіти і науки Дмитра Табачника з рекомендацією не розглядати даний проект під час засідання Уряду та не реєструвати його у парламенті без проведення широкого громадського обговорення за участі, перш за все, студентських та молодіжних організацій України.

Додаткова інформація за тел.: +380681217741 (Михайло Лебедь)

Залишити відповідь