«Молодь, сім’я – майбутнє!»

Share

З 25 по 27 червня в місті Кам’янець-Подільський відбувся І Всеукраїнський Форум «Молодь, сім’я – майбутнє», який був організований в рамках всеукраїнського проекту «Свято Любові», з метою укорінення у свідомості молодих українців нових пріоритетів щодо власного майбутнього та долі України, популяризації сімейних цінностей та особистої відповідальності.

У форумі прийняли участь 49 учасники із всіх куточків України: Сімферополь, Львів, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Алчевськ, Київ, Івано-Франківськ, Миколаїв, Хмельницький, Вінниця, Закарпатська та Донецька області – це молодіжні та студентські лідери, голови молодіжних громадських організацій, ті хто користується авторитетом серед пересічних молодих українців.

Учасників форуму дружньо приймали представники Кам’янець-Подільського міського осередку ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив».

Реєстрація учасників та відкриття форуму відбулася у сесійній залі Кам’янець-Подільської міської ради, де перед учасниками з привітальним словом та короткою візитівкою про місто виступив заступник міського голови Демчук Олег Віленович та організатор форуму – Іллясевич Олена, котра ознайомила учасників про триденну програму форуму, обсяг занять, екскурсійний та дозвільний час.

Впродовж дня, в дискусійній розмові з молоддю, виступили:

–          Білецька Т.В. старший викладач соціології, центру соціально-психологічних досліджень  університету ім. І.Огієнка з питань «Соціального аналізу сім’ї»;

–          Сметанюк Т.І. – викладач кафедри соціальної педагогіки та практичної психології університету ім. І.Огієнка з питань «Шлюбних відносин в Україні»;

–          Цуглевич Д.Л. – лікар акушер – гінеколог, керівник дружньої клініки молоді – з питань «Охорони здоров’я молоді»;

–          Нижник С.В. – начальник відділу у справах сімї та молоді Кам’янець-Подільської міської ради – який розповів про широку та активну діяльність відділу з питань сім’ї, оздоровлення дітей, організації пришкільних таборів та об’єднань підліткових клубів.

Наприкінці дня з учасниками був проведений круглий стіл на тему «Молодіжна політика держави» та було презентовану Громадянську кампанію «МОЛОДІЖНА ВАРТА: Молодь за вами спостерігає!» модератором якої була Мойсеєва Аліна – голова департаменту по зв’язкам з громадськістю Кам’янець-Подільського міського осередку ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив».

Другий день розпочався з презентації соціальних проектів різних громадських організацій з багатьох міст України, найбільш з яких запам’яталися презентації  громадських організацій з міста Львів (ГО «Інститут громадського лідерства»), Бровари (ГО«Старт»), Суми (проект популяризації грудного вигодовування) та Кам’янець-Подільський (міський конкурс на найромантичнішу історію молодої сім’ї, діяльність міського осередку Міжнародної ГО «Наша спадщина» – у програмі третього дня Форуму).

У насиченій програмі другого дня мав місце і виступ Алекса Штрая – автора проекту «Камінь Любові», який розповів про історію та ідею встановлення у 25-ти найбільших містах України, завдяки підтримці власників Компанії «Круп’яний дім»: Олексія та Віктора Шкабури, Міжнародного Благодійного Фонду «Пілігрим» та ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив», каменя із Кани – невеличкого містечка в Галілеї (Ізраїль), де Ісус благословив наречених. Згідно древньої традиції це місце вважається щасливим для закоханих. Біля цього Каменя призначають побачення, освічуються в коханні та фотографуються в день весілля, його відкриття стає яскравою подією, а місце, де він встановлений, одним із самих світлих і радісних місць. Такий камінь на сьогодні встановлено у п’яти містах України – Одесі, Сквирі, Миргороді та Івано-Франківську, один з таких каменів встановлений і у Кам’янці-Подільському.

Наприкінці другого дня на всіх учасників чекала захоплююча екскурсія містом: «Камінь Кохання», «Стара Фортеця» – навіть рясний затяжний дощ не завадив молоді насолодитися екскурсією, цікавими місцями та вражаючими краєвидами міста.

Останній – третій день розпочався прогулянкою на тему «Сакральна архітектура       м. Кам’янець-Подільський», впродовж якої Ігор Старенький – голова туристичного департаменту Кам’янець-Подільського міського осередку ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» провів пізнавальну екскурсію, завдяки якій учасники побували у священних місцях міста: у дворах, на площах православних та католицьких храмів та здолавши підйом у 198 сходинок перевірили себе на фізичну витривалість.

У другій половині дня відбулася презентація практичних завдань, суть яких полягала у висвітлені групами, на які учасники були поділені заздалегідь, проекту на одну із чотирьох запропонованих тем: «В здоровій сім’ї – здорова дитина», «Клуби молодих сімей», «Свідома молодь – відповідальна сім’я», «Ранні шлюби, раннє материнство». Не зважаючи на обмаль часу, бажання відпочити і в той же час дізнатися і побачити якомога більше – нічого не позначилося на якості презентованих проектів. Всі чотири групи дуже добре впоралися із поставленим завданням. Всі проекти були збережені у організаторів для напрацювання стратегії подальшої співпраці.

Як подарунок учасникам форуму на День молоді, кам’янецький молодіжний театр «Лінк» презентував свої виставу, яка яскраво відобразила, наскільки хитке становище молодої людини у сучасному світі.

Хвилююча мить – підбиття підсумків та закриття форуму, під час якого виступили організатори форуму зі словами вдячності за небайдужість всіх учасників до проблем сьогодення, які потребують негайного реагування з боку молоді – майбутнього нашої України.

Всі учасники заповнили анкети стосовно організації форуму, висловили слова подяки організаторам (Кам’янець-Подільському національному університету імені Івана Огієнка, Кам’янець-Подільській міській раді, Кам’янець-Подільському міському осередку ВМГО «Фундація регіональних ініціатив») та партнеру (Компанії «Круп’яний дім») заходу. Після дружнього обіду з обміном контактів учасники вирушили по своїх містах з приємними спогадами та досвідом отриманим від форуму.

Залишити відповідь