Міліція відповість за вбивство! – Всеукраїнська акція солідарності – Житомир

Share

Сьогодні в місті Житомир пройшла акція солідарності з приводу загибелі в Шевченківському райвідділі міліції міста Києва студента Ігора Індило. В акції взяли участь ряд представників молодіжних громадських організацій, журналісти, органи студентського самоврядування та просто небайдужа молодь Житомира. В рамках акції було виголошено ряд промов, що мали звернути увагу громадськості на проблему надмірного застосування фізичної сили представниками органів охорони правопорядку, було перелічено ряд окремих випадків загибелі та отримання тілесних ушкоджень у стінах відділків міліції по всій країні. Акцію закінчила символічна хвилина мовчання.

Активісти громадського руху України провели подібні акції майже по всій країні. Звісно ж наймасовішого розмаху акція набула саме в Києві, під стінами відділку де сталась трагедія — вбивство студента.

До рук керівництва Обласного управління МВС України в Житомирській області було передано звернення, яке підписали уповноважені представники молодіжних та громадських організацій: ВМГО “ФРІ”, ЖОМГО “Національний альянс”, Мистецького об’єднання “Остання барикада”, ВО “Свобода”, ЖОМГО “Ліга інтелектуальних ігор”, ВМГО “Спілка ініціативної молоді” та Студентський магістрат міста Житомир. Нижче наводимо текст звернення:

Міністру Внутрішніх Справ України

А.В. Могильову

Начальнику Житомирського обласного

УМВС України в Житомирській області

полковнику міліції Ю.В. Івакіну

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

Конституція України забороняє катування, заборонена і смертна кара. Проте будь-який візит людини в міліцію може завершитись трагедією.

Люди, які перебувають в міліційних застінках викидаються з вікон, як мешканець Шаргорода Ю.Кульбачук; або отримують тяжкі тілесні ушкодження, як мешканець Вінниці Юрій Заболотний; або загадково стають майже інвалідами, як мешканець Шаргорода Анатолій Кулик; або отримують важкі побої, як Кіровоградський підліток Бондар Андрій, або отримують смертельну черепно-мозкову травму як вінничанин Олександр Оніщенко; або гинуть при загадкових обставинах, як студент Ігор Індило.

Оскільки міліція, як завжди, «не винувата», то це означає, що винуваті стіни, підлога, взуття та меблі в міліційних приміщеннях та на міліційних ногах. Відтак ми, українські громадяни, вийшли 1 червня 2010 року о 10 годині по всій країні аби вимагати, щоб кожен хто носить погони, і причетний до фактів катування людей, бачив небо України через грати! Ми не віримо в те, що міліція не має відношення до загадкових смертей в її службових приміщеннях. Ми вимагаємо прозорого та справедливого розслідування кожного випадку катувань та принижень співгромадян в офіційних державних установах.

Ми вимагаємо протягом 7 днів оприлюднити через ЗМІ результати розслідувань вбивства Ігора Індило.

Ми будемо виходити на вулиці ще і ще, поки не буде покараний кожен вбивця або кат у формі “правохоронця”.

Наголошуємо, що акція 1 червня є неполітичною. Організатори акції не використовують жодної символіки політичних партій, жодних політичних гасел. Якщо нас підтримують політики – вони знають, що і де вони мають робити.

Нагадаємо що за даними ТСН, в одному з гуртожитків Києва дільничний міліціонер забрав студента у районний відділок міліції Шевченківського району, а на ранок батькам запропонували забрати тіло хлопця із моргу.

За інформацією міліції, студент був у стані сильного алкогольного сп’яніння. У райуправлінні міліції йому стало погано, була викликана швидка допомога. Лікар констатував сильну алкогольну інтоксикацію. Проте його не стали госпіталізувати і залишили до ранку в районному управлінні міліції. На наступний день він впав з лавки в райвідділі і отримав черепно-мозкову травму.

За інформацією міліції, коли приїхала швидка допомога, лікарі констатували, що причиною смерті молодої людини стало, зокрема, те, що він захлинувся блювотними масами. Проведена судова медична експертиза вказала, що у молодої людини також була черепно-мозкова травма і крововилив.

У київському главку міліції заперечують причетність правоохоронців до загибелі студента.

Прокуратура Шевченківського району Києва порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень працівниками Шевченківського райуправління міліції столиці, де загинув студент.

Про участь ФРІ у громадській кампанії покарання вбивць Ігоря Індила читайте тутhttp://bit.ly/aX3HZM