13-14 квітня в ХНУ ім. Каразіна відбудеться конференція «Енергоефективні університети»

Share

vetro141Українській вищій освіті бракує коштів на книги, навчальні матеріали та сучасну техніку, і водночас українські університети є одними з найбільших платників за енергоресурси і одними з найменш ефективних споживачів. Низький рівень енергетичної культури, в якому виховується сьогоднішнє покоління студентів, закладає енергетичне безкультур’я українського суспільства на багато років вперед і поглиблює енергетичну залежність країни від імпортованих енергоносіїв. Щоб спільно знайти вихід з цього тупика, Українська мережа енергетичних інновацій Greencubator продовжує цикл конференцій «Енергоефективні університети», які мають на меті перетворення студмістечок та корпусів українських вищих навчальних закладів на осередки енергоефективності та нової енергетичної культури. В 2010 році ми проводимо 6 конференцій цього циклу.
Завданнями конференцій «Енергоефективні університети» є:
o Перетворення втрат енергії в університетах на інвестиції в енергоефективність
o Запуск практичних проектів енергозбереження в університетах у співпраці з бізнесом і громадами
o Утвердження університетів як осередків сучасної енергетичної культури – не лише для студентів, але й для громад, до яких вони належать.
13-14 травня найстаріший ВУЗ Слобожанщини – Харківський Національний Університет імені В.Н. Каразіна – прийме другу у 2010 році конференцію з серії «Енергоефективні Університети». Цей Університет відібрала експертна комісія з-поміж інших навчальних закладів-претендентів, які подались на конкурс з відбору навчальних закладів-партнерів. У 2009 роæ дев’ять університетів, які взяли участь у наших конкурсах витратили на енергію понад 60 мільйонів гривень.
В програмі конференції:
o Вже традиційна “Енергетична прогулянка”, під час якої представники університету розкажуть і наочно продемонструють учасникам свої досягнення в сфері енергоощадності
o Презентації університетського досвіду впровадження заходів з енергоефективності
o Тематична секція “Педагогіка для енергоефективності”, під час якої представники українських ВУЗів та іноземні партнери обміняються досвідом та навчальними програмами з виховання енергоефективного покоління
o Представлення проекту “Енергоефективний Гуртожиток”, розробленого студентами Харківського Національного Університету імені В.Н. Каразіна.
Під час конференції Харківський Національний Університет імені В.Н. Каразіна стане майданчиком для обміну досвідом у сфері університетської енергоефективності; демонстрації енергоощадних технологій; зустрічі освітян, бізнесу, місцевої влади. Конференція передбачає знайомство з енергосистемою Університету, обмін практичним досвідом з енергоефективності та енергоменеджменту в вищій школі, пропозиції з впровадження енергоефективних підходів і технологій та реорганізації системи енергозабезпечення від експертів та профільних компаній, формування пакету пропозицій до органів державної влади стосовно підвищення енергоефективності в освіті.
В конференції візьмуть участь представники вищих навчальних закладів, зацікавлених в енергоефективності своїх ВНЗ, бізнес та інвестори, готові реалізовувати проекти енергоефективності в університетах, лідери територіальних громад та представники місцевої влади, журналісти.

Дізнатися більше: http://greencubator.info/

Залишити відповідь