Львівська ФРІ виступила регіональним партнером проекту “Жінка 3000”

Share

Недільний ранок 25 квітня. Приходжу на ще не освітлену сонячним промінням Площу Ринок. Збоку біля Ратуші лежать нерозгорнуті, завернуті в політеленову обгортку світлини. І вже через кілька хвилин ці фотопортрети починають розгортати організатори та ФРІшки. Під егідою канадського фотографа спочатку починають розгортати фотопортрети сонячних канадійок. Їхні безтурботні обличчя захоплюють та зацікавлюють нестандартною для нас канадською культурою. Біля світлин канадійок зручно розміщуютья войовничі ізраїльтянки.

Роздивившись виставлені світлини, бачу як біля них з’являється стримана росіянка та темношкіра американка.

Моєму захопленню не було меж, коли фотограф повідомив про наступне місце локації і продовження виставки «жінка 3000» – проспект Свободи. На початку проспекту навколо клумби гармонійно розмістилися: туркеня, француженка, іспанка, шведка і зовсім не європейська японка. Їхні безжурні обличчя натякали про щось своє, буденне, але в кожному їхньому погляді звучало : «Жінка!». А моїм завданням на цьому місці локації було інформування перехожих про можливість помилуватись продовженням виставки на інших місцях локації.

Перехожі охоче розглядають світлини, та з цікавістю запитують «Хто це організовує?» або «Що це за фотохудожники – знавці свого діла?» відповідь проста – організатором є Формація “Garage Gang”.

Годинник пробиває третю. Мені на заміну прийшли інші ФРІшки. Я біжу в парк Івана Франка (3 місце локації), знаючи що там відбувається продовження неординарної фотовиставки. А там… на площі біля пам’ятника Каменярю чутно дзвінкий голос дівчини-оратора. Вона посеред групи людей, які з зацікавленими поглядами чекають…і слухають поезію про слабку й водночас сильну та без сумніву прекрасну половину людства – Жінок. А потім, щоб трішки відпочити від серйозної лірики чи душевних переживань талановитих письменниць, в центр глядацької уваги впадає молодий хлопчина…Казкар. Він майстерно з допомогою глядачів творить казку “Багатий і Бідняк”. І навіть всім відомий “Колобок” був висвітлений таким реалістичним та нестандартним. Водночас біля лавочки відбувались жива бібліотека – цікаві жінки ділились історіями свого нестандартного життя.

День добігає кінця. Захід закінчується. Приємно відвідати таку мистецьку ініціативу під назвою «Жінка 3000». Проект приєднався до подій Французької весни. Організатори ставили за мету показати всім перехожим жінку 21 століття. Відомі фотографи об’єктивом своєї фотокамер відзняли моменти з життя 200 жінок близько 17 націй.

На фотопортретах можна побачити жінку, як впевнену і незалежну, так і жінку лідера, так і ніжну і чуттєву.

Тому, як не крути – Жінка – Восьме чудо світу!

Володимир Сухий, Львівська ФРІ

One thought on “Львівська ФРІ виступила регіональним партнером проекту “Жінка 3000”

  1. Що за дурня !?
    До чого тут волонтерство !?
    Займіться краще нормальною роботою…

Залишити відповідь