Громадськість об’єдналася для захисту книгарні “Сяйво”

Share

У суботу, 20 березня, біля приміщення книгарні “Сяйво” відбулася акція “Народна книгарня”. Прямо на вулиці, біля входу до книгарні, що заблокований вантажівками, громадські активісти дарували книжки, поети читали вірші, художники – малювали картини, а музики – грали музику.

Просто неба, біля закритої книгарні “Сяйво” громадські активісти рекламували книжки, отримати які можна було безкоштовно. Єдина умова – коли “Сяйво” знову відкриють, їх потрібно буде повернути до магазину.Вірші у виконанні молодих поетів Артема Полежаки, Світлани Поваляєвої, Олега Коцарєва, Богдана-Олега Горобчука та Павла Коробчука поєднувалися з музичними номерами, зокрема, учасника гурту “Сад” Стаса Ільїна. Участь в акції також взяли відомий український письменник-сатирик Лесь Подервьянський і телеведучий Микола Вересень. Поруч активісти тримали в руках плакати з написами “Бездіяльність правоохоронних органів – прояв корупції в європейській державі”, “Молода команда, руки геть від української книги!”, “ГОПОТА! Щоденне читання шкодить вашому здоров’ю” та “Нащо мені книги? У мене є сємки!”

Клікніть на фото, щоб побачити фотосесію! :)

[pictobrowser type=”flickr” userID=”frivmgo” albumID=”72157623662417386″]

Крім того, вкотре було зроблено спробу офіційно зафіксувати у ДАІ акт порушення правил руху, адже “Сяйво” вже не перший тиждень заблоковано двома зв’язаними між собою КрАЗами, припаркованими прямо на тротуарі при вході до книгарні. На цей раз спробу було зроблено у присутності преси. Але співробітники дорожньої служби знову проігнорували запит про правопорушення. Тож активісти закликали громадян масово телефонувати “102” і робити звернення у МВС з цього приводу.

Під час акції активісти громадських рухів, у тому числі Громадської ініціативи “Збережи старий Київ”, Київського осередку ВМГО “Фундація регіональних ініціатив” (ФРІ), Громадської мережі “ОПОРА”, ВМГО “Дебатна Академія”, ГО “Комітет прямої дії”, Рух добровольців “Простір свободи”, мистецьке об’єднання “Остання Барикада”, бюро журналістських розслідувань “Свідомо” та екологічного арт-проекту “Стронцій-90” представили ідею повернення книгарні до комунальної власності із утворенням там культурного центру із громадською наглядовою радою.

МАНІФЕСТ ЗАХИСНИКІВ КНИГАРНІ можна прочитати тут https://fri.com.ua/2010/03/manifest-zahysnykiv-knyharni-syajvo

Нагадуємо, що у вересні Шевченківська районна рада продала приміщення книгарні, що розміщувалася там з 1961 року, ТОВ “Абріль студіо” – за ціною приблизно в десять разів нижче за ринкову. У лютому “людьми у чорному”, які представляються співробітниками власника книгарні, захопили “Сяйво”, заварили двері й вікна металевими пластинами і поставили перед входом КрАЗи. Після цього Шевченківська райрада скасувала рішення про виставлення “Сяйва” на продаж, але не сам продаж і угоду про передачу приміщення “Абріль студіо”. У понеділок о 14:30 у Господарському суді міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 44Б) розпочнеться чергове судове засідання в цій справі.

Залишити відповідь