А ВИ ПАМ’ЯТАЄТЕ ЩО ВАМ ПООБІЦЯЛИ?

Share

З одноденним візитом у вівторок до Кам‘янця-Подільського завітав Олександр Солонтай – член національного комітету громадянської кампанії «Молодіжна Варта», голова Ради Старійшин ФРІ, експерт Інституту Політичної Освіти.
З ранку, о 10. 00, 23.03.2010 О. Солонтай зустрівся з журналістами міських та обласних видань. Темою зустрічі була громадянська кампанія «Молодіжна Варта». Під час брифінгу Олександр розповів, що у 2007 р. була утворена дана громадянська кампанія, в яку ввійшло 12 всеукраїнських неполітичних молодіжних громадських організацій та багато регіональних. Мета об‘єднання цих організацій – захист інтересів молоді. «Молодіжна Варта» намагається змусити політичні сили виконати свої передвиборчі обіцянки стосовно молоді. Однією з основних проблем, які відзначив О. Солонтай, була низька інформованість молоді України щодо тих передвиборчих обіцянок політичних сил, що прямо стосуються молоді. Для вирішення цієї проблеми він попрохав журналістів доносити потрібну інформацію до молоді, якої в Україні аж 13,5 мільйонів!
Зокрема О.Солонтай зазначив, що становище молоді в Україні настільки скрутне, що майже 60% молодих громадян України мріють виїхати за кордон. Серед двох, найосновніших причин, що штовхають на це молодь він відзначив: на першому місці – житлова проблема. Українській молоді просто немає де жити! В містах частка молоді, що ще навчається або нещодавно закінчила навчання подекуди сягає 40%! Лише офіційно на черзі на отримання житла стоїть близько 1 млн. 200 тис молодих людей! Відкритим і важливим залишається питання, скільки молоді навіть не ставало на чергу, зневірившись навіть у самій можливості отримати житло від держави. На другому місці – проблема працевлаштування. Велика кількість молодих спеціалістів, часто навіть маючи на руках «червоний» диплом не може знайти роботу за спеціальністю, а тому змушена йти працювати, де дозволять обставини, йти у бізнес або взагалі виїжджати за кордон.
«Молодіжна Варта» займається питанням знання та пам‘яті молоддю виборчих обіцянок політичних сил, оскільки багато молодих українців, в тому числі і багато тих, хто вже приймав участь у виборах, як виявляється, не тільки не пам‘ятає ці обіцянки, навіть ті, що безпосередньо стосуються молоді, а навіть не знає їх! Тому основним завданням «Молодіжної Варти» є інформування молоді України. Але, як виявляється, не тільки молодь не знає, що обіцяли політичні сили, йдучи на вибори. За словами О.Солонтая багато хто з народних депутатів України та інших політиків не знають, що обіцяли їх політичні сили на виборах! Для того, щоб вирішити проблему незнання обіцянок з «обох сторін бар‘єру», члени «Молодіжної Варти» організовують зустрічі з народними депутатами України. Вже було проведено близько 100 зустрічей, але на цьому ніхто не збирається зупинятись, і зустрічі намагаються провести з УСІМА членами парламенту.
Після брифінгу О. Солонтай виступив перед студентами Кам‘янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка спеціальності «Політологія». Першу частину виступу зайняла розповідь про можливості сучасної молодої людини в Україні, було приведено багато цікавих і корисних прикладів з життя молоді і, зокрема, студентства. Багато уваги О.Солонтай приділив Закону України «Про вищу освіту в Україні» наголосивши на пріоритеті редакції після 19 січня 2010 р. Виступаючи, він сильно акцентував увагу на свідомості молодих людей, на потребі її розвитку та звільненню від стереотипів меншовартості. Друга частина зустрічі вилилась у діалог зі студентами, які, як справжні політологи, намагалися загнати лектора в глухий кут і часто ставили гострі запитання. Розпочавшись майже опівдні, зустріч закінчилась лише після 14 години.
О 17 годині О. Солонтай був спостерігачем на виборах «президента». Учасники Факультету Муніципального Управління «Новий Громадянин» обирали старосту. Після закінчення виборів усміхнений Олександр Гейзович провів лекцію на тему «Історія молодіжного руху України». Для слухачів дві години пролетіли як мить, оскільки лекція була наповнена безліччю цікавих та корисних фактів та прикладів з життя. Така багатоманітність невипадкова, оскільки О. Солонтай вже 17 років займається практичною громадською діяльністю, де досяг чимало успіхів. Вже під кінець виступу доповідач розповів, що наступного дня (24.03.2010) Кабінету Міністрів України буде вручено звернення від молодіжних громадських організацій про потребу захисту інтересів молоді. Вже на момент проведення лекції до цієї акції приєдналося близько тридцяти молодіжних організацій.

Залишити відповідь