Заява Київської ФРІ щодо захоплення книгарні “Сяйво”: Закликаємо всіх громадян України консолідуватися проти повернення бандитизму 90-х!

Share

Сьогодні, 19 лютого, на книгарню “Сяйво” знову здійснено рейдерську атаку. Натовп (близько 100) кремезних людей в чорному увірвалися до магазину після 16:00 та почали викидати на вулицю персонал і відвідувачів. Директора книгарні Костянтина Клімашенка, коли той спробував чинити опір, нападники побили.

Заваривши двері металевим листом рейдери  стали тісною юрбою перед входом відвернувшись від всіх. Вони лише сміялись та мавпували киян, які почали збиратися на місці події та соромити нападників. Частина рейдерів відійшла від загальної маси та, вдаючи із себе націоналістів, намагалась збити з пантелику людей (вони розмахували українським прапором та зрідка скандували “Сяйво-Сяйво”). Але згодом викрили себе, коли почали осміювати звичайних громадян, які стали на бік книгарні.

Замість того, щоб втрутитися працівники правоохоронних органів стояли осторонь та мовчки спостерігали за подіями. Коли депутати ВР Володимир Яворівський та Кирил Куліков з працівниками книгарні спробували увійти до магазину, рейдери дали волю рукам та почали бійку. Били також і журналістів. Лише після цього міліціянти схопили двох нападників. Далі працівники органів повернулися до своїх справ — тобто знову відійшли в бік та спокійно спостарігали за перебігом подій. Навіть коли рейдери, намагаючись розігнати людей, почали поливати їх піною з вогнегасника…

Один  із нападників, не соромлячись свідків, роздав гроші іншим під входом у книгарню.

Коли  представники “Фундації  Регіональних Ініціатив” (ФРІ) та журналісти звернулися до міліції, щоб ті пояснили чому вони не захищають громадян, ті відповіли, що не мають інструкцій, але водночас “виконують свою роботу”. Свої прізвища рядові працівники міліції називати відмовлялися та відверталися від громадян і представників преси. Замісник начальника Шевченкіського районного управління внутрішніх справ Гринцевич Ігор Петрович заявив журналістам: “Я не бачу жодних порушень закону”, – а також сказав, що не знає, як потрапити всередину книгарні. Цікаво, що представники ФРІ та журналісти бачили як рейдери спокійно заходили та виходили з чорного входу “Сяйва”, і виносили та заносили речі. Бачили це і міліція, але проігнорувала цей факт. Підкреслимо, що представники ФРІ в цей же вечір подали заяву в Шевченківський райвідділ міліції у якій вимагали негайно припинити рейдерське захоплення, затримати та притягти    до кримінальної відповідальності бандитів (документ буде оприлюднено пізніше на цбому ж сайті – fri.com.ua). Гринцевич Ігор Петрович, заявив, що заяву буде розглянуто протягом десяти днів.

Зараз нападники продовжують в книгарні зварювальні роботи.

Київський осередок Всеукраїнської молодіжноїорганізації  “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) буде вимагати від Міністерства внутрішніх справ, Департамент внутрішньої безпеки Міністерства та Генеральної прокуратури, щоб усі вищезгадані люди, які іменують себе міліцією, були показово звільнені. Така міліція нам не потрібна!

Нагадаємо, що попередня спроба захопити книгарню “Сяйво” відбулася 8 лютого, одразу після другого туру голосування — персонал тоді також брутально викинули на вулицю. Інші приклади беззаконня одразу після виборів відбулися в Києві, Сімферополі, Луганській області.

Невже бандитизм 90-х повертається? Закликаємо всіх громадян України консолідуватися проти цього! No pasarán!

19.02.2010


Голова  Київського осередку ФРІ

Михайло Лебедь

(068)121 77 41

Учасник Міжнародного Молодіжного  Правозахисного Руху

Михайло Каменєв

(067)404 2646   (063) 169 05 77

2 thoughts on “Заява Київської ФРІ щодо захоплення книгарні “Сяйво”: Закликаємо всіх громадян України консолідуватися проти повернення бандитизму 90-х!

  1. Якщо політичне рейдерство пройшло, корумпованість посилилася (двое з ларця, одинакові з лиця – Вітьки), то рейдерське захоплення “Сяйва”, поточний епізод. Захищаючи Україну від головних рейдерів, питання книгарні вирішується поточно. Хам на троні, втрата надії на справедливість в державі.

Залишити відповідь