Молодь закликає Януковича та Тимошенко не допустити звуження існуючих прав та свобод

Share

Молодь закликає Віктора Януковича та Юлію Тимошенко не допустити звуження існуючих прав та свобод в Україні. Про це йдеться у сьогоднішньому зверненні Національного комітету Всеукраїнської громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!” щодо законодавчих ініціатив Партії регіонів та Блоку Юлії Тимошенко. 

Як стверджують молодіжні лідери, ініційований депутатами Партії регіонів законопроект № 1108 (“Трудовий кодекс України”) загрожує встановленям фактично необмеженої тривалості робочого дня та тижня в країні. А проект № 2450 (“Про порядок організації і проведення мирних заходів”), підтриманий у першому читанні переважно депутатами Блоку Юлії Тимошенко, містить неконституційні обмеження свободи, які порушують міжнародні зобов’язання України.
Молодь, зокрема, впевнена, що стаття 143 запропонованого нового Трудового кодексу у комбінації з іншими статтями цього проекту дозволить роботодавцям країни збільшувати тривалість роботи працівників протягом тижня до 48 годин і більше, а тривалість щоденної роботи до 12 і більше годин.“Вважаємо, що вихід із фінансово-економічної кризи в Україні не має відбуватися за рахунок здоров’я її працюючого населення,” – кажуть у “МОЛОДІЖНІЙ ВАРТІ”, а також наголошують, що дані законодавчі ініціативи не відповідають як передвиборчій програмі Віктора Януковича, так і програмі Парті регіонів.

Тим часом законопроект № 2450, на думку молодіжних лідерів, передбачає узаконення обмеження місця для проведення мітингів, збільшення повноважень міліції та чиновницького апарату для перешкоджання волевиявленню громадян, а також фактично заборону проведення спонтанних мирних зібрань. У “МОЛОДІЖНІЙ ВАРТІ” зазначають, що даний проект суперечать і передвиборчій програмі Юлії Тимошенко, і програмі її політичної сили. Суперечить, мовляв, і Конституції, а також Європейській конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Рекомендаціям ОБСЄ щодо перегляду законодавства стосовно свободи мирних зібрань та Рекомендаціям Ради Європи щодо перегляду законодавства щодо релігії та віросповідання.

За інформацією молоді, обидва законопроекти вже прийняті в першому читанні і зараз готуються до другого. У зв’язку з цим Національний комітет “МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ” просить учасників другого туру президентських виборів вплинути на їхні політичні сили у парламенті, щоб ті виключили з законодавчих ініціатив сумнівні норми, та відкликали проекти на ґрунтовне доопрацювання з залученням широких кіл громадськості.

Залишити відповідь