Другий щорічний моніторинг на предмет дотримання культури мовлення від Рівненської ФРІ

Share

Рівненська молодіжна громадська організація «Фундація регіональних ініціатив» за підтримки Видавничого дому «ОГО» оголошує другий щорічний моніторинг на предмет дотримання культури мовлення.
З 1 лютого по 20 лютого 2010 року у вищих навчальних закладах Рівненської області волонтери із числа активістів «Фундації регіональних ініціатив» розповсюджуватимуть анкети із завданнями з української мови для аналізу та оцінки рівня писемної грамотності студентів. Анкета містить комплекс запитань з основних мовознавчих розділів, серед яких «Синтаксис», «Пунктуація» та «Фонетика».

Організатори планують опитати близько двох тисяч студентів.

По завершенню анкетування усі матеріали будуть передані для розгляду спеціальній комісії, до складу якої входять провідні викладачі української літературної мови, що працюють на Рівненщині.

За результатами кампанії до Міжнародного дня рідної мови наприкінці лютого буде оголошено рейтинг університетів, де навчається найбільша кількість студентів, що володіють українською мовою на високому рівні.

– Подібні акції дають змогу виявляти прогалини у мовній компетентності молоді, – говорить голова експертної комісії, професор кафедри української філології Національного університету «Острозька академія», Іван Хом’як, – висока культура мови – це не тільки знання властивих мові закономірностей, певний ідеал мови, який існує в нашій свідомості і проявляє себе в творах класичної літератури. Це насамперед уміння активно користуватися набутими знаннями, творчо застосовувати їх. Одна річ – знати правила, теоретично відрізняти нормативні вислови від ненормативних, інша річ – культивувати нормовану літературну мову, дотримуватися усталених літературних норм і тим самим пропагувати зразкову літературну мову як ознаку високої культури спілкування.

Нагадаємо, що перший подібний проект проходив на Рівненщині минулого року. У процесі моніторингу відстежили культуру мовлення 20 найпублічніших посадовців Рівненщини. Експерти аналізували їхні виступи по телебаченню.

Відтак, нові результати мовного моніторингу очікуйте наприкінці лютого.

Марія Холод

Залишити відповідь