“МОЛОДІЖНА ВАРТА”: в Україні немає молодіжного кандидата у Президенти

Share

Жоден із 18 нинішніх кандидатів всерйоз не перейматиметься вирішенням проблем молоді в разі обрання Президентом, оскільки для вирішення нагальних молодіжних проблем у їхніх виборчих програмах не знайшлося належного місця. Такого висновку дійшли вчора учасники круглого столу “Обіцянки кандидатів у Президенти для молоді – дзеркало ставлення влади до суспільства”, що відбувся в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ. Організаторами заходу стала низка молодіжних організацій, що входять до громадської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!”

“Молодь хоче знати і розуміти якими є зобов’язання кандидатів перед молоддю, а також як вони виконують передвиборчі обіцянки, що були дані молоді раніше. Адже молодь розуміє, що більшість кандидатів у Президенти вже зараз мають представництво у Верховній Раді, або є народними депутатами,” – пояснила актуальність теми модератор круглого столу Євгенія Малих, член Національного комітету “МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ” та київська ФРІшниця.

Проте, за словами іншого члена Нацкомітету кампанії та київського ФРІшника Дмитра Сінченка, нинішня молодь відсторонена від участі в суспільно-політичних процесах. Про молодь влада згадує лише під час виборів, коли треба “перетягти” на свій бік голоси молодих виборців. Тоді, зазначив він, створюються всілякі культмасові кооперації, які гучними пісенними шоу намагаються створити позитивний образ того чи іншого кандидата. Молодіжні проблеми, до яких належить отримання доступних кредитів на навчання, придбання житла, отримання першого робочого місця тощо, знову залишаються невирішеними на невизначений період.

Натомість, зауважив він, зростає кількість пільг, які справно роздає влада “різного роду пройдисвітам”, зовсім не контролюючи їх використання. За останні роки, наголошує Дмитро Сінченко, в Україні вчетверо зросла кількість соціальних сиріт. Причина одна – заради “легких” грошей, які держава пообіцяла матерям при народженні першої-другої-третьої дитини, матері-“зозулі” народжують малят, а потім дітей підкидають у сиротинці. Ці діти стають утриманцями держави, тобто кожного з нас. “Люди, які звикли змалку отримувати все від держави, ніколи не будуть працювати. Україна поволі перетворюватиметься на країну утриманців та жебраків”, – підкреслив він.

Про минулорічну боротьбу за права й інтереси молоді розповів член Київського регіонального комітету “МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ” та київський ФРІшник Михайло Лебедь. За його словами, в 2009 році відбулися чотири успішних всеукраїнських кампанії громадського лобіювання, які були проведені коаліціями молодіжних організацій. Зокрема, молодь боролася проти розширення кількості платних послуг та зменшення державного замовлення у навчальних закладах, боролася проти знищення найстарішого кінотеатру України, а також виступила проти провалу реалізації Указу Президента “Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді”. Михайло Лебедь стверджує, що в рамках усіх цих кампаній – в двох з яких приймав участь Національний комітет “МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ” – проводились акції солідарності. І на вулицю під час цих акцій, щоб підтримати один одного, виходили молоді люди з 6 – 17 міст. “2010 рік має стати ще більшим досягненням у плані взаємопідтримки молодіжних організацій”, – вважає молодий лідер.

Докладніше читайте тут – http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2640

Pdf-версію брошури про обіцянки політиків можна завантажити тут –
http://groups.google.com/group/kyivfri_news/web/MVarta.pdf, і тут –
http://scribd.com/doc/24893881/MVarta2

Залишити відповідь