Семінар “Право на правду”

Share

Після чергового ФРІ-вечора в нас з’явилося навіть два відгуки!

Хоча Євген Юхимович Захаров, котрий мав вести семінар, був змушений терміново поїхати з міста, ми оперативно відшукали альтеранативу з кола ФРІшників. Що з цього вийшло, читайте нижче…

«Право на правду»

19. 11. 09 в рамках просвітницьких заходів «ФРІ – вечори» у книгарні «Є» (вул. Сумська,3) відбулась відкрита лекція-обговорення «Право на правду. Ми та влада.». На цей захід завітали представники різних молодіжних організацій Харкова.

Доповідачами були: Оксана Нестеренко, юрист за фахом, викладач Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, і Євген Демченко, активний громадський діяч, голова Харківської міської організації «ФРІ». Формат вечора від інформаційних доповідей Оксани і Євгена поступово перейшов у дискусійний діалог з аудиторією. Підіймались питання «Прозорості влади», права на доступ до інформації, законні шляхи отримання інформації, а також болюче питання – побудування відносин між владою та громадськими організаціями. Торкнулись також аналізу ситуації щодо інформаційної політики в Україні від 90-х до сьогодні. Учасники зустрічі наводили приклади з власного досвіду у стосунках з владою. Також молодь цікавилась питаннями зниження рівня корупції в Україні, та відповідно рівнем компетентності владних діячів – як державного рівня, так і органів місцевого самоврядування.

Прийшли до певних висновків, стосовно перешкод на шляху будівництва демократичної України:

1. Недосконалість законодавства;

2. Корумпованість влади;

3. Неосвіченість та пасивність громадськості щодо своїх прав та обов’язків;

Вцілому, зустріч була інформативною та корисною для всіх, кого турбують питання відносин влади і громадськості, становище свободи інформації, якості наданої інформації – і взагалі де ж ця «Правда – собака зарита». Кожен отримав від зустрічі свою частину інформаційної освіченості: хтось мав можливість поділитись власним досвідом, хтось отримав відповіді на певні питання. А хтось послухав, поміркував і, можливо, усвідомив свою соціальну значимість.

Ксенія Кравченко

Семінар «Влада та Ми»

Тихим осіннім вечором 19 листопада, коли за вікном тихенько накрапав дощ, в рамках ФРІ-вечорів відбувся семінар. На ньому, в та дружній атмосфері затишної книгарні, обговорювалися питання прозорості та відкритості владі. Розмова була про те, навіщо це необхідно, чи необхідна взагалі відкритість влади? Доповідач – Оксана Нестеренко, дуже жваво та в барвах розповідала про ті проблеми, які пов’язані з питаннями відкритості та доступності інформації. Вона наводила цікаві факти, як наприклад те, що наш Президент Віктор Ющенко видав 42 укази «не для друку» в 2005р. та багато інших цікавих речей. Були обговорені питання способу отримання потрібної інформації від влади. В тому числі написання інформаційних запитів. Другий доповідач – Євген Демченко розповів про активні та пасивні способи отримання інформації, поділився своїм досвідом інформаційної співпраці з владою. Ще Оксана розповідала про нормативно-правові акти, які повинні регулювати інформаційну відкритість органів влади та як за їхньою допомогою можна завдати клопоту держслужбовцям. Звісно тема цікавила всіх та й не дивно, що зав’язалася дискусія. Активно обговорювалася проблема правової культури громадян, прийшли до висновку, що з культурою та свідомістю у громадян справи не дуже.

Але взагалі-то в Україні справи йдуть не так вже й погано. Є активна молодь, є громадські організації які будуть боротися за свої права та в тому числі доступність інформації. Вони будуть не давати спокійного життя держслужбовцям, будуть контролювати дії органів влади. Якщо боротися то можна отримати свого.

В кінці семінару усім бажаючим були надані матеріали з теми для подальшого ознайомлення та вивчення.

Кривохижа Марина

Залишити відповідь