Тренінги для студентів Рівного

Share

В рамках реалізації довготермінового проекту «Дієві органи студентського самоврядування – впливова студентська громада», 5-6 лютого 2008 р. було розпочато серію проведення тренінгів для студентів Рівного. Першим семінаром для студентства став тренінг на тему «Основи студентського самоврядування та історія молодіжного руху в Україні». Організатором проекту є Рівненська міська молодіжна громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив» за сприяння Фонду розвитку демократії Американського посольства в Україні.

На запрошення організаторів проекту читати тренінги в Рівне приїхав один з найдосвідченіших тренерів України з питань студентського самоврядування, провідний громадський діяч, Голова ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив», викладач Інституту Політичної Освіти – Олександр Солонтай.

Метою даного тренінгу є ознайомлення студентів з основами студентського самоврядування, його ролі та принципів діяльності, а також підвищення рівня активності серед студентів.

Семінар «Основи студентського самоврядування та історія молодіжного руху в Україні» був проведений для студентів шістьох рівненських вузів. Участь у ньому взяло понад 500 студентів, які не лише отримали знання з основ студентського самоврядування, а й у формі дискусії обговорили ряд найважливіших питань. Хоч рівненські вузи і спеціалізуються кожен у своєму напрямку, проте проблеми, що наразі хвилюють рівненських спудеїв мають багато спільного. Зокрема, найбільш студенти рівненських вузів переймаються станом аудиторій, поселенням в гуртожитки та їх виглядом, а також відповідністю оплати за навчання з матеріально-технічним забезпеченням вузів. Проблем є багато, і змусити адміністрацію вузів реагувати на них можуть саме дієві органи студентського самоврядування. Саме до такого висновку дійшли студенти по закінченню семінару.

Після навчання відбулось розширене засідання Обласної Студентської Ради (ОСР), участь у якому взяли 17 представників органів студентського самоврядування рівненських вищих навчальних закладів та Національного університету «Острозька академія». Обласна Студентська Рада виділила найгостріші питання сьогодення для студентської молоді. На засіданні буливизначені пріоритетні напрямки діяльності ОСР, які будуть сприяти активізації молоді, а особливо студентської. Серед ключових завдань своєї роботи на найближчий час Студентська рада виділила наступні:

1. Працевлаштування молоді.
2. Проведення спільних культурно-просвітницьких заходів.
3. Фінансування проектів ОСР.

Незважаючи на пізній час студентські лідери з натхненням та цікавістю працювали над варіантами вирішенням тих проблем, які самі ж і визначали.

За словами організаторів семінару, в Рівному є багато студентської молоді, яка має активну життєву позицію. На основі цього проекту сформується актив студентів, які отримають необхідні знання для подальшої реалізації своїх заходів. Це допоможе створити справжню, сильну команду Студентського Самоврядування, яка вміло застосовуватиме свої навики для захисту прав студентства.

Залишити відповідь