З’їзд фрішників: як Шерлок Голмс дізнавався, хто така Міжнародна служба

Share

27–28 листопада у Львові відбувся з’їзд Міжнародної служби ФРІ. Захід організували за тематикою Шерлока Голмса, щоб кожен відчув себе детективом і самостійно знайшов відповідь на запитання, що таке Міжнародна служба.

Перший день з’їзду розпочався зі знайомства учасників, встановлення правил для спільного комфорту та ефективної роботи. За кілька годин вони назбирали перші докази: стало зрозуміло, що Міжнародна служба ФРІ має свою унікальну структуру. Є відділи Медіа, Партнерств, Ідейний, Міжнародних послів, проєктів Erasmus+, HR. Саме тому службі вдається працювати так злагоджено. 

IMG_3251 copy

Далі фрішники дізнавалися про відносини Міжнародної служби з обмінами за програмою Erasmus+. Своїми історіями про участь у таких проєктах поділилися Назар Кравець, Ярослав Мороз, Андрій Сідлецький та Емілія Цера. Вони розповіли, що молодіжний обмін триває від 5 до 21 дня. Це один з найкращих інструментів здобути міжнародний досвід без великих затрат часу. На Erasmus+ молодь з різних країн ділиться досвідом у певній темі, використовуючи принципи неформальної освіти. На обмінах, у яких побували учасники з’їзду, порушували такі питання:

– кіберпростір проти реальності;

– література;

– екстремізм та тероризм;

– гендерні стереотипи і дискримінація.

IMG_3284 copy

Учасники заходу дізналися не тільки про самі обміни, а ще й про те, що потрібно робити до, під час та після проєкту Erasmus+. Щоб потрапити на обмін, треба написати змістовну, лаконічну та грамотну мотивацію. На що варто зважати під час написання, якою має бути структура, що хочуть побачити в мотивації організатори та навіть як перевірити граматику й правильність слів англійською (мотивацію треба писати саме англійською), — у всьому цьому фрішники розібралися з Ярославом Морозом, головою Міжнародної служби.

У наступному блоці Софія Гадзецька — лідерка відділу Партнерств — привідкрила завісу відбору учасників на проєкти. Усі присутні мали змогу відчути себе експертами та обрати найдостойніших людей на обмін.

IMG_6702

Наступний день розпочали з обміну досвідом про ефективну побудову й роботу команди онлайн. Ярослав та Емілія розповіли про регулярні онлайн-зустрічі, що стали рушієм ефективності команди. Ще Міжнародна служба має таємничий відділ Натхнення, який мотивує людей різними приємнощами. 

Щодо ідей, то наступним блоком програми другого дня став мозковий штурм міжнародних проєктів. Тут фрішники думали над креативними форматами, необхідними ресурсами, тривалістю, програмою та метою. Неабиякою мотивацією подати найкращу ідею став конкурс: одна команда мала змогу отримати книжки від видавництва «Наш Формат».

IMG_3320 copy

«Книжки з актуальною тематикою стануть ефективним інструментом вдосконалення та здобуття нових навичок. Дякуємо видавництву “Наш Формат” за підтримку!» — ділиться Емілія Цера, координаторка з’їзду.

Чи не найемоційнішим та найтеплішим моментом стала рефлексія. На згадку про одне одного учасники зробили браслети: зав’язували на ниточці вузлики одне одному, якщо познайомилися з людиною, першою заговорили чи просто були раді бачити. 

«Упродовж всього з’їзду фрішники не були голодними: ТМ “Галичина” забезпечила всіх учасників йогуртами на два дні. Дякую, “Галичина”, ви й справді “чиста краса”!» — розповідає Наталія Долішня-Спринська, медійниця. 

IMG_6804

Хоча було нелегко, але учасники спільними зусиллями розсекретили особу Міжнародки. Відповідь постійно була під носом: це Мері Морстен, дружина Ватсона. Як результат, Міжнародна служба стала на крок ближчою і ще більше фрішників тепер знають, як ловити момент і руйнувати кордони.

Довідка. Міжнародна служба Фундації Регіональних Ініціатив розвиває організацію на світовій арені вже 12 років. І хоча сфера діяльності служби за цей час змінювалася, мета досі та сама — розвивати українську молодь та ознайомлювати її з міжнародними можливостями.