Заява щодо побиття студента Української Академії Лідерства в Полтаві

Share

Ввечері 29 вересня в Полтаві двоє нетверезих чоловіків здійснили серію нападів на перехожих. Серед потерпілих – неповнолітні, зокрема двоє студентів Української академії лідерства. Згодом виявилося, що один із нападників — співробітник поліції. 

У результаті удару бейсбольною битою одному зі студентів УАЛ, 17-річному Максимові, нанесено травми середнього ступеня тяжкості. Поставлений діагноз засвідчує розрив селезінки. Хлопця прооперували вночі. Наразі він перебуває в місцевій лікарні під наглядом лікарів та товаришів, які в тому числі охороняють його.

Фундація Регіональних Ініціатив впродовж 17 років працює над залученням до громадянської активності, всебічним розвитком та захистом прав старшоучнівської та студентської молоді. Ми наголошуємо на важливості створення безпечних умов для розвитку у молоді активної громадянської позиції.

В серпні цього року ФРІ та 7 інших найбільших організацій України, серед яких і УАЛ, створили Національне українське молодіжне об’єднання — громадську спілку, метою якої є забезпечення представництва та участі молоді в суспільному житті України та світу задля формування ефективної відкритої молодіжної політики.

Українська Академія Лідерства є нашим давнім та хорошим другом. Багато ФРІшників та ФРІшниць навчалися та навчаються, працювали та працюють в УАЛ. Тому для нас важливо підтримати дружню організацію та захистити наших колег від поліцейського свавілля. 

На жаль, вже не вперше цього року працівники поліції шкодять людям замість того, щоб їх захищати — вбивство 5-річного Кирила Тлявова в Переяславі-Хмельницькому нетверезими поліцейськими досі непокаране, а про стан розслідування нічого не відомо. 

Вважаємо за необхідне підкреслити, що свавілля органів правопорядку та їх окремих представників може призвести до дестабілізації ситуації в країні та негативних наслідків для всіх рівнів забезпечення національної безпеки.

Зважаючи на це, ФРІ заявляє про недопустимість подібних дій зі сторони органів правопорядку та висловлює підтримку постраждалим в даній ситуації. ФРІ наголошує, що будь-які прояви насильства, зокрема по відношенню до молоді, мають зупинятися, а зловмисники були покарані відповідно до закону.

Закликаємо Національну поліцію України вжити заходів щодо звільнення поліцейського, який у нетверезому вигляді напав на студентів Української Академії Лідерства, а Державне бюро розслідувань — належним чином розслідувати цю справу.