Що радить читати керівництво ФРІ?

Share

Одного разу ми спитали людей, які займають керівні посади у ФРІ на всеукраїнському рівні: а яку б одну книгу ви порадили почитати українській молоді?
Читайте, що вони відповіли, надихайтеся та занотовуйте нові назви до свого списку must-read.

***

Олександр Ткачинський, Голова ФРІ

Артем Чапай «Авантюра»

Ця книга може бути про будь-кого з вас. Про ту версію вас, яка не боїться світу та приймає всі його дари та втілення.

Це тревелог подорожі довжиною у півтора року звичайного випускника Могилянки, нині — батька та поважного письменника-журналіста. Це історія про кочівне життя українського Джима Моррісона у Центральній Америці, щирого та відвертого. Ці кількасот сторінок — саме те, що надихнуло мене на подорож автостопом до Китаю. Тримайтесь, буде емоційно та реалістично.

***

Сінавер Сейтумеров, Голова Ради Старійшин ФРІ

Ден Сенор, Сол Синґер «Країна стартапів»

Це книга про країну, що виникла з нічого посеред пустелі і завдяки національній ідеї та інноваціям побудувала сильну армію, освіту та економіку. Це книга про Ізраїль. І це надважливий досвід для України, і особливо для нас, молоді. В ізраїльтян нам варто перейняти інноваційність в різних сферах та приклад сильної національної ідеї. Нам потрібно розвивати неформальну освіту, будувати сильне громадянське суспільство та створювати стартапи, що змінять країну. Про це «Країна стартапів», і тому я раджу її українській молоді.

***

Анастасія Ксьондзик, членкиня Ради Старійшин ФРІ

Даніель Канеман «Мислення швидке й повільне»

Поміж тим, що зараз кожного разу можна знайти все більше книг у відділі нон-фікшн, пов’язаних з психологією, на цю книгу справді варто звернути увагу.

Даніель Канеман  «Мислення швидке й повільне». ЇЇ автор — Нобелівський лауреат, сьомий найвпливовіший економіст за рейтингом The Economist 2015.

Ця книжка вчить ухвалювати правильні рішення, не лише «швидкою дією мозку». Хоч ми й вважаємо себе раціональними істотами, на простих прикладах, автор показує нашу ірраціональність та які процеси всередині нашого мозку при цьому відбуваються.

Чому прийняті рішення є саме такими якими вони є, як навчитися розпізнавати власні помилки й упередження та на що слід звернути увагу в процесі вибору у різних випадках — ті питання, на які ви отримаєте відповіді при прочитанні цієї книги.

***

Ігор Ситник, член Ради Старійшин ФРІ

Бенджамін Франклін, «Автобіографія»

Ви знаєте, хто винайшов крісло-качалку, громовідвід, дослідив швидкість Гольфстріму та підписав Декларацію незалежності США? Так, це Бенджамін  Франклін. Чоловік, якого всі бачили на 100-доларовій купюрі, зробив величезний внесок в становлення світу таким, яким ми його зараз бачимо. Свою історію Бенджамін описав в автобіографії, яку я наполегливо раджу прочитати кожному. Система цінностей, перші кроки в бізнесі та погляди на життя — кожен знайде щось для себе в цій книзі.

***

Дмитро Головченко, член Ради Старійшин ФРІ

Дарен Аджемоглу і Джеймс Робінсон «Чому нації занепадають»

Книга простими словами і доступно пояснює, чому недемократичні режими — це не тільки погано в плані свобод чи безпеки, а й як вони роблять біднішими державу загалом та кожного громадянина зокрема.

Чому племена, які були приблизно однакові у розвитку вчора, сьогодні мають кричущі відмінності у достатку? Чому та як гласність розвалила совок? Чому промислова революція сталася саме у Великій Британії?

Ці та інші цікаві кейси з детальними поясненнями ви знайдете у «Чому нації занепадають».

***

Степан Золотар, голова секретаріату ФРІ

Сергій Жадан. «Ворошиловград»

Так, банальний Жадан, банальний Ворошиловград, книга десятиріччя за версією ВВС, бла-бла. Дві великі хвилі хайпу навколо цієї книжки пов’язані з названим статусом та виходом фільму «Дике поле». Проте «Ворошиловград» — це не про премії чи фільми, це усвідомлення країни навколо себе, Ворошиловграда, якого немає та який все одно є всередині кожного з нас. І хз, що з ним зробити — змиритися чи змінитися. Роман не дає відповіді, але залишає велике поле для роздумів. Дике поле :)

***

Сергій Плохій «Брама Європи»

«Експортна» — друга з відомих після легендарного Субтельного — історія України цікава у повсякденному житті тим, що рушить міфи про нас самих, хоча і спрямована на заокеанського читача. Починаючи із доволі розгорнутого викладу норманської теорії виникнення Русі, через козацький міф та суперечності Перших визвольних змагань, книга приводить до сьогодення і допомагає краще усвідомити його. Бути Брамою Європи — виклик не тільки сьогодення, проте слід також пам’ятати, що «Європа — не місце, а ідея» (Бернар-Анрі Леві), тому боротьба за неї має бути як на фронті, так і у кожного з нас в голові.

***

Анна Соха, заступниця Голови ФРІ

Уляна Скицька «Наші на карті світу»

Історії, зібрані журналісткою про видатних та цікавих українців від журналістки, без Шевченка та тих, кого всі добре знають.

Вчені, художники, мандрівники, підприємці.

Дуже вражає. Історії невеличкі, легко читається і запам’ятовується. При нагоді круто переказувати знайомим.

***

Анна Пашкевич, голова HR-служби ФРІ

Кейт Феррацці «Ніколи не їжте наодинці»

Книжка про павутину знайомств. Важливість комунікацій та зв’язків між людьми вже давно вийшла на перший план, адже яким би геніальним не був твій план, якщо ти не маєш правильної підтримки, то навряд станеш відомим.

Книжка написана з прикладами, легко читається та просто переповнена крутими лайфхаками, як правильно будувати стосунки з людьми, щоб вони приносили користь.

P.S. ейчарам обов’язково прочитати ;)

***

Інна Волкова, голова освітньої служби ФРІ

Віктор Франкл «Людина в пошуках справжнього сенсу»

Книга про пошуки себе справжнього й усвідомлення оголеного сенсу. Скрутні обставини в минулому насправді викристалізовують наші цінності та перетворюються на наші здобутки для майбутнього – один з численних інсайтів у книзі, що з вуст мудрої людини мотивує інших жити далі.

Любов, мистецтво і вміння бачити речі зі смішного боку – це ті трюки, які засвоюєш, практично оволодіваючи мистецтвом життя разом із автором. А ще праця змушує змінити фокус з корисності в бік гідності, адже це те, що виховує в нас доросле суспільство.

***

Андрій Сідлецький, голова міжнародної служби ФРІ

Гевін Кеннеді «Домовлятися завжди! Як досягти максимуму в будь-яких перемовинах»

Переговори – перша частина початку твого проекту, діяльності або будь-якої задумки. Ця книга дозволяє поринути у світ дипломатії та переговорів на прикладах, покращуючи свої навички і використовуючи для спільних або особистих цілей.