Чи потрібна нам страховка під час подорожі

Share

Щоразу перед тим, як вирушити в мандрівку, ми задумуємося, чи варто оформлювати страховку, чи ні. Міжнародна служба ФРІ розказала про плюси й мінуси страховки, способи її оформлення та приклади застосування в реальному житті.

Анастасія Мороз

Чи задумувалися ми коли-небудь про те, що чекає на нас сьогодні чи як зробити наше життя хоча б трошки спокійнішим та безтурботнішим?

Мабуть, засновники перших страхових компаній також думали насамперед про це, а не про власне збагачення. Вони потурбувалися, щоб у людей була можливість піклуватися про себе. Так і виникло поняття «страховий поліс», або «страховка».

Кожен із нас затятий мандрівник: хтось подорожує від Індії до Британії, а хтось від роботи до хати; комусь треба страхуватися, щоб спокійно пересуватися земною кулею, а комусь — щоб зберегти молоді нерви від вічно невдоволеного натовпу. Можна спокійно ввімкнути улюблену пісню чи аудіокнижку, а ще краще оформити коштовний документ, бо наше здоров’я безцінне.

Чому потрібна страховка

СПОКІЙ. Немає спокою — немає здоров’я; немає здоров’я — немає насолоди від життя. Втрачається сенс поїздки. А в плани мандрівника це не входить.

ТРЕБА. Для в’їзду до деяких країн все-таки треба робити візу, бо інакше не впустять туди. Сьогодні в українців безвіз тільки з країнами Європейського Союзу (із частими запитаннями про безвіз можна ознайомитися на сайті посольства Німеччини), тому, плануючи подорож, варто обов’язково проконсультуватися щодо її деталей.

Щоб отримати візу, потрібно оформити страхування, бо без цього документа, цілком імовірно, можуть відмовити в наданні візи.

Інший бік медалі

УМОВНІ УМОВНОСТІ. Справді, можна заявити, що оформлення страхового полісу — це одна з бюрократичних умов процесу поїздки.

БУВАЙТЕ ЗДОРОВІ. Можливо все й навіть більше. Ніхто не гарантуватиме, що страхувальник захворіє під час подорожі. Крім того, саме він найменше в тому зацікавлений. Оформити страховий поліс — це власноруч перекласти відповідальність на інші плечі, щоб захиститися від лиха. Та інколи піклуватися можна безплатно.

Способи оформлення страхового полісу

1. Онлайн.

Є чимало компаній, які надають можливість оформити страховку в себе на сайті. До таких компаній належать: УНІКА, АХА, ОРАНТА, УТС — Українське туристичне страхування, ПЗУ, Українська страхова група та інші.

2. В офісі туристичних послуг.

Оформити страховку можна в кожному турагентстві. Компанії, які надають страхові послуги, не обмежуються лишень туристами. Усе, що потрібно, — це прийти в офіс надання туристичних послуг, повідомити їм прізвище, ім’я, дати поїздки, напрям і причину, почути оголошену вартість, отримати свіжий роздрукований страховий поліс та оплатити замовлення. А якщо такий спосіб занадто дорогий, то можна просто повернутися до першого пункту — онлайн-оформлення.

Думка досвідчених мандрівників

Щоб надати максимальної об’єктивності та можливості осмислити питання придбання страховки з більше ніж з одного боку, ми поспілкувалися з Христиною Жук — українською мандрівницею, яка постійно подорожує в різні куточки світу й уже встигла відвідати 53 країни.

Христина Жук абсолютно переконана, що страховий поліс потрібен для поїздок за кордон: «Без нього вас можуть не випустити за кордон узагалі. Інколи на митниці можуть попросити показати документ, а якщо його немає, то через це, найімовірніше, відмовлять у в’їзді до будь-якої країни світу». Мандрівниця вважає, що найкраще оформлювати страховий поліс в Україні, й неважливо, де саме. А також ділиться: «Почитайте уважно умови, перед тим, як купувати поліс, чи підходить саме для вашого виду відпочинку: якщо ви, наприклад, їдете в подорож на велосипеді, то вам потрібна страховка для активного відпочинку; якщо займаєтесь альпінізмом чи екстремальними видами спорту, то це інший вид; якщо хочете лізти на Еверест — то ще інший, там обов’язково, щоб була можливість евакуації гелікоптером. Ці всі деталі дуже важливі, тому варто почитати повні умови страхування. Інколи жіночки, які їх продають, не дуже добре розбираються, тому вся надія має бути лише на себе».

На запитання про власний досвід, коли знадобилася страховка чи коли вдавалося й без неї подорожувати, Христина розповідає про поїздку до Америки: «Страховка мені знадобилася, коли я подорожувала в США. На Алясці я потрапила в аварію: мене на велосипеді збила машина. У мене була переламана нога. У США дуже дорога медицина, і я повинна була заплатити близько $12 000. Моя страхова компанія відмовилася платити кошти, бо я жертва аварії. А страхова жіночки, яка мене збила, теж відмовилася, бо я порушила правила (їхала на червоний). Для мене ця сума була захмарною, тому я подала в суд. І виграла його, але вже після того, коли повернулася в Україну».

У 2018 році Христина майже весь рік подорожувала без страховки, тому що стара закінчилася, а оформити нову онлайн чи подовжити стару було неможливо. Тому близько восьми місяців мандрівниця подорожувала незастрахованою. «Усе було добре, чесно кажучи. Лише раз у мене була підозра на малярію, і я звернулася по допомогу до лікарів. Там заплатила близько $30 за експрес-тест на гарячку денге та малярію».

Підсумок

В Україні є чимало можливостей застрахувати своє життя на бажану суму й бажаний період. Це можна зробити і онлайн, і офлайн — як комфортніше. Ніхто ні від чого не захищений, вибір за нами: або зробити щось, або не робити нічого. Якщо інвестуємо сьогодні — у майбутньому повертається сторицею. А якщо нехтувати власною безпекою та здоров’ям, то згодом заплатимо куди більше.

Бережіть своє здоров’я, дбайте про власну безпеку й пам’ятайте любити себе та людей довкола!