Як гейміфікація сприяє розвитку ФРІ?

Share

Гейміфікація вже давно використовується у прогресивних компаніях, але як з її допомогою стимулювати розвиток локальних команд громадської організації? Спробували і розказуємо — завдяки “Битві Осередків”!

З 3 грудня до 27 січня у ФРІ тривала “Битва Осередків” — гра-змагання, де кожен міг проявити себе. Це можливість спробувати управлінські та інші рішення в ігровій формі. Ця гра стала продовженням “Школи менеджменту”, яка відбувалася восени у Вінниці. Ініціювала та координувала проведення Битви Ірина Копайгородська, членкиня Білоцерківського осередку та команди освітньої служби ФРІ.

Взяти участь у битві наважилися 13 осередків: Дніпро, Львів, Павлоград, Курахове, Львів ФРІ+, Київ, Самбір, Луцьк, Вінниця, Одеса, Кропивницький, Миколаїв, Запоріжжя та ініціативні група Warsaw Group.

Протягом 6 етапів напруженої боротьби осередки ФРІ виконували різноманітні завдання: збиралися на неформальну зустріч, проводили SWOT-аналіз діяльності та планували діяльність на наступні півроку, впроваджували систему Kanban та роботу у Trello, працювали із чек-листами ефективності, презентували ФРІ у навчальних закладах та прописували план вирішення однієї проблеми у місті.

Крім того, щотижня разом з основним завданням було і додаткове. Серед них гра “Таємний Санта”, фотосесія осередку, дискусія на тему особистої мотивації та амбіцій у ФРІ.

Як і у кожної гри, у “Битві Осередків” була трійка суддів, яка виставляла оцінки за кожне виконане завдання. На основі середнього арифметичного цих оцінок і ставало відомо, хто був лідером тижня.

Треба сказати, що у “Битві Осередків” брали участь команди абсолютно з різним досвідом: наприклад, ФРІ Львів нещодавно відсвяткували 11 річницю, а ФРІ Курахове заснувалися лише кілька місяців тому. Та це не завадило осередкам битися на рівних, а іноді новачкам навіть випереджати гравців з історією.

“Максимального розвитку ти досягаєш тоді, коли тобі є з ким змагатися”. Саме такої думки я дійшла близько півроку тому, задумавшись над тим, що варто було б зробити, аби ФРІ стала кращою, — розказує про свої враження від гри координаторка Ірина Копайгородська.

Ми робимо класні навчання, їздимо на з’їзди, табори, лекторії, часто надихаємося і думаємо “Так, це варто було б зробити!”. Але повертаючись додому, з кожним днем це відчувається на другий план. Створюючи Школу Менеджменту 2018, я не хотіла, щоб це було так, тому потрібно було створити щось, що дасть змогу власними ручками зробити перші кроки до змін.

Певно десь із синтезу цих думок і народилася ідея “Битви Осередків” — поєднання гри, змагальницького настрою та перших кроків до усвідомлення та покращення власної діяльності. Сподіваюся за цими кроками будуть і наступні, а Битва Осередків стане доброю традицією у ФРІ. Що ж, будемо мріяти і діяти далі?”.

Своїми враженнями від “Битви Осередків” поділилися і голови команд, що брали участь у грі:

Дякую організаторам за хорошу підготовку завдань та грамотне оцінювання. Окремо дякую Ірі Копайгородській, що приділяла найбільше всього часу та приклала титанічні зусилля для реалізації цієї гри.
Дякую!
Андрій Сідлецький, голова ініціативної групи Warsaw GroupЗагалом було круто, допомогло зрозуміти потреби осередку та здружитися. Гарна можливість включитися у діяльність, згуртувати люд і пройтися по всім “недугам” осередку.
Львів ФРІ+


Дякуємо за таку класну ігрофікацію. Справді, багато завдань були цікавими та корисними. Давайте робити ще щось подібне. Змагальницький настрій надихає!
Катерина Білохвіст, ФРІ Луцьк


Чудово! Дякую за гру, це було викликом для нас і ми зробили те, що могло б розтягнутись на довго. Битва допомогла зробити фундаментальні речі. Якщо поставити чітке завдання, дедлайн та піднапрягтись, то можна і презентацію у школі провести. Насправді, Правління ФРІ Дніпро дуже відповідально включилось у виконання завдань. Були і сварки, і радості. Я радий, що, завдяки битві, здійснилась моя давня задумка щодо фотосесії осередку.
Артем Тарновський, ФРІ Дніпро

Тож хто переміг?

У результаті сумарної кількості балів за всі етапи було визначено п’ятірку переможців:

5 місце – ФРІ Курахове.
Молоді та дивовижні. На них очікує сюрприз від організаторів.

4 місце – Львів ФРІ+.

Постійно надихали команду організаторів “Битви Осередків”. Їх нагорода — ФРІ-куб.

3 місце – Warsaw Group.
Польська ініціативна група, що змогла здивувати організаторів гри. Вони отримують англомовний прапор.

2 місце – ФРІ Луцьк.

Змогли з сьомого місця перескочити на перше. На них чекатиме 5 екосумок справжніх активістів.

1 місце – ФРІ Дніпро.

За всі 6 етапів жодного разу не опускалися в рейтингу нижче другої позиції, постійно були включені у процес та не боялися креативити. Їх подарунок – 5 змінотворчих футболок та сюрприз.

Ми вітаємо з перемогою ФРІ Дніпро і впевнені, що для всіх ця гра була чудовою можливістю не просто прокачати свій осередок, а і побачити, куди рухатися далі.

Зростати, граючись? Легко!