#ДоброЧесніВибори: презентована всеукраїнська молодіжна коаліція проти підкупу під час виборів!

Share

26 лютого в агентстві «Інтерфакс-Україна» відбулася презентація всеукраїнського молодіжного об’єднання проти незаконної передвиборної агітації. У масштабній всеукраїнській кампанії беруть участь Українська Асоціація Студентів, представники студентського самоврядування, Громадський рух ЧЕСНО, всеукраїнська молодіжна громадська організація «Фундація регіональних ініціатив», юридична ініціатива «Тисни» bihus.info та молодіжна інформаційна кампанія «Твій голос».

Активісти анонсували план дій на найближчий місяць перед виборами, а саме – запуск телеграм бота @tviygolos_bot. Через бот можна повідомити про порушення, намаганнях купити голос та отримати корисну інформацію про виборчий процес. Також учасники об’єднання планують проведення інформаційних заходів у ВНЗ по всій Україні. Однією з важливих активностей стане конкурс журналістських розслідувань підкупів молоді у партнерстві з bihus.info. Крім того в рамках кампанії вже запустили соціальну рекламу #ДоброЧесніВибори https://youtu.be/I9LwgqoamG4.

«Є великий арсенал засобів, яким голос молоді можна підкупити або зманіпюлювати ним та направити молодь в потрібне, політичній силі, русло. Згідно з останнім дослідженням Нової Європи, лише 10% молоді цікавиться політичним життям в Україні. Це означає дуже широке поле для маніпуляцій. У березні наші проекти направлені на те, щоб молодь дотримувалась правил інформаційної гігієї та розуміли, яким чином її думкою можуть маніпулювати, як відстоювати свої власні інтереси та зрозуміти свої потреби. Зрозуміти, який кандидат буде справді відстоювати її інтереси, як молоді. Чим більше людей зрозуміє, яка вага навіть одного голосу на президентських виборах, чим краще ми зможемо мотивувати молодь іти на вибори.» — Олександр Ткачинський, Голова ФРІ.

«Ми закликаємо молодь бути активними, йти голосувати на власний розсуд, думати головою і не продавати свій голос. Більша частина нашої комунікації буде направлена в онлайн під хештегом #ДоброЧесніВибори. Ми будемо говорити про політичну та громадську доброчесність, чому важливо голосувати і яка відповідальність за продаж голосу. Також плануємо акцентувати увагу молоді на тому, що не варто продавати свій голос», – розповідає Олександр Санченко, ініціатор молодіжної інформаційної кампанії «Твій голос».

Комунікаційниця громадського Руху ЧЕСНО Юлія Решітько прокоментувала молодіжну ініціативу: «Дуже важливо розуміти, що ті люди, які продають свій голос за 200 або 500 гривень, грубо кажучи, дозволяють корупціонерам наступні 5 років управляти державою, тому що підкуп виборців – це корупція. Відповідно, своїм голосом роблять вклад в те, щоб Україна не лише не розвивалась чи стояла на місці, а й регресувала. Тому ми проводимо кампанію проти купівлі виборців і закликаємо долучатися до нас у соціальних мережах. Якщо ви зіштовхнулися з проблемою підкупу і готові озвучити її публічно, то публікуйте інформацію під хештегом #ДоброЧесніВибори».

Також юрист проекту «Тисни» Bihus.Info Єлизавета Середіна розповіла про юридичну відповідальність за підкуп виборців та незаконну агітацію, підкресливши, згідно чинного законодавства за організацію проплачених мітингів передбачена адміністративна відповідальність, а саме – штраф від 340 до 1700 гривень, а за продаж або купівлю голосів передбачено кримінальну відповідальність – від штрафу до позбавлення волі.

Спікерами конференції були:
Олександр Санченко, ініціатор молодіжної інформаційної кампанії «Твій голос»;
Лідія Фесенко, Президент Української Асоціації студентів;
Юлія Решітько, комунікаційниця Руху ЧЕСНО;
Єлизавета Середіна, юрист проекту «Тисни» Bihus.info;
Олександр Ткачинський, Голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив»;
Людмила Черкас, Голова студпарламенту філософського факультету КНУ ім. Т. Г. Шевченка;
Олег Альохін, представник Національного технічного університету України «КПІ».

Політичні маніпуляції, брехня, 44 кандидати — березень не за горами. На що варто звертати увагу, щоб не бути їжачком в тумані перед бюлетенем? Запрошуємо приєднатись до нашої події Підманули-Підвели від ФРІ Київ вже у цю неділю 3 березня.
Реєстрація на лекцію тут.

А також, як не захлинути в потоці маніпуляцій та політичної пропаганди слухай на ФРІ-вебінарі «Медіаграмотність: не дай себе потопити».
Реєстрація на ФРІ-вебінар тут.


Джерела:
Uvote у Facebook
Канал “Твій голос” на Youtube