Проект “Я ВолONтер” від Івано-Франківської ФРІ

Share

З 29 травня по 4 червня Івано-Франківська ФРІ за підтримки департаменту освіти і науки м. Івано-Франківська проводили проект «Я ВолONтер».

Суть проекту полягала в тому, що протягом п’яти днів з 10 по 14 годину, 38 учнів 10 класу ознайомилися і пройшли практику в 7 соціально-відповідальних установах, які долучились до проекту.

Партнерами стали: IT Cluster, Патрульна поліція, ТРК ВЕЖА, Івано-Франківський театр ім. І. Франка, Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки, Департамент молодіжної політики та спорту, БО «Просвіта Душі і серця».

Основні завдання проекту:

 • надати учням практичний досвід діяльності, що сприятиме їх професійному самовизначенню;
 • надати школярам навики неформальної освіти;
 • навчити школярів командній роботі та надати навички критичного мислення;
 • створити ефективну комунікацію між школярами, майбутніми спеціалістами та потенційними роботодавцями міста;
 • показати школярам, що в Україні є можливості працевлаштування та кар’єрного росту;
 • підвищення обізнаності молоді щодо цінності та важливості волонтерської діяльності;
 • створення комунікативної платформи для налагодження співробітництва між органами державної влади, соціально-відповідального бізнесу та громадськістю у галузі реалізації соціально-значущих проектів

У Поліції школярам провели екскурсію, ознайомили із обов’язками поліцейського, показали форму і спецзасоби. Діти мали можливість побачити те, що до цього бачили тільки в кіно –роботу криміналістів і кінологів. Щоб вони відчували себе безпечно для них провели навчання по самозахисту й інструктаж поводження у стресовій ситуації.

Школярі, які вибрали медіа-напрям проходили практику в ТРК «Вежа». За цей час вони себе спробували як радіоведучі дитячої пізнавальної програми, дізналися багато про роботу журналістів і навіть допомагали знімальній команді про роботі над сюжетом.

В рамках проекту “Я Волонтер” частина школярів спробували себе в соціально-благодійному напряму. Волонтери Івано-Франківської Мальтійської Служби Допомоги (МСД)  розповідали десятикласникам про надання першої медичної допомоги, а  разом із благодійною організацією «Просвіта душі і серця» вони використовували ці знання, для  допомоги невиліковно хворим “Хоспіс”.

IТ-напрям запам’ятається юним волонтером своєю насиченістю і знайомством із багатьма цікавими спікерами:

 • Співзасновник ІТ- компанії [bvblogic]. розповів про те, що таке ІТ і чому саме за нею стоїть майбутнє;
  Спеціаліст із проектного менеджменту познайомив дітей із цим поняття;
 • Дизайнер  розповім про створення дизайну сайтів і дав можливість дітям практично спробувати це самим;
 • Програміст компанії SoftServe розповів хто такі тестувальники в IT, і як краще прокачувати свої навики програміста.

Кому близька творчість і професія актора спробували себе у театральному напрямі.  Школярі відвідували вистави, допомагали у створенні декорацій, а актор  Івано-Франківський театр ім. І. Франка провів для них навіть майстер-клас акторської гри.

Зібравшись на фінальній зустрічі проекту діти з радістю розповідали про проходження волонтерства і надіялися, що ці знання їм допоможуть у житті.

ТРК «Карпати» зняли сюжет про  проект: https://www.youtube.com/watch?v=FnESOSsYA0A

Детальніше про цей проект можна дізнатися за посиланням: facebook.com/frivolunteer

Команда організаторів: Головчак Юля, Бесенюк Дмитро, Чолій Настя, Корольчук Мар’яна, Мірошніченко Аліна, Мельник Роман.