Звернення щодо побиття члена ВМГО «ФРІ» та ситуації в місті Ужгороді

Share

Вимагаємо розслідування нападу на Івана Дюлая та публічного звіту про результати!

13 березня 2018 року близько третьої години дня в місті Ужгороді троє молодиків у балаклавах вчинили неспровокований напад зі спини на члена нашої громадської організації – Івана Дюлая.

На нашу думку, цей напад може бути пов’язаний з нападом в Ужгороді 8 березня цього року на мирне зібрання на Театральній площі, присвячене міжнародному дню боротьби за права жінок.

За наявною в ЗМІ інформацією в місті Ужгороді почастішали випадки агресії представників радикальних рухів щодо пересічних громадян та учасників мирних зібрань. При цьому, у відкритих джерелах відсутня інформація про подальше притягнення винних осіб до відповідальності.

Наша організація впродовж багатьох років відстоює право на свободу мирних зібрань та вираження поглядів. Водночас, ми вважаємо недопустимим насильство (особливо безкарне) не тільки щодо громадських активістів, а й щодо громадян в цілому.

За даних обставин для нас є важливим ефективне досудове розслідування та притягнення винних до відповідальності відповідно до закону.

Також, ми вважаємо, що мешканці не тільки Ужгорода, а й усієї України мають почувати себе захищеними від насильства, а принцип невідворотності покарання за злочини має всюди дотримуватись.

Сучасне відкрите й прогресивне суспільство неможливо побудувати в атмосфері страху та беззаконня.

 

На підставі вищевикладеного вимагаємо вжити заходів для забезпечення:

  1. Ефективного розслідування нападу на Івана Дюлая в Ужгороді та публічного звіту про його результати.
  2. Охорони громадського порядку в місті Ужгороді, включаючи забезпечення безпеки мирних зібрань.

 

Голова ВМГО «ФРІ» – Михайло Каменєв

Голова Ради Старійшин ВМГО «ФРІ» –  Сінавер Сейтумеров

Заява щодо Івана Дюлая 15-03-2018