Заява ВМГО «ФРІ» щодо зриву лекції «Поговоримо про фемінітиви в Івано-Франківську»

Share

19 березня 2018 року о 18:00 в Книгарні «Є» у м. Івано-Франківську мала відбутися лекція-дискусія «Поговоримо про фемінітиви». Захід організовував Івано-Франківський міський відокремлений підрозділ ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив»(ФРІ). Завданням лекції, насамперед, була популяризація вживання фемінітивів у мові, а також роз’яснення їхнього походження.

На початку заходу до зали увійшло близько 12 молодиків, які представилися членами організацій «Карпатська Січ» та «Сокіл». Вони одразу ж почали галасувати, ображати лекторку та своїми діями всіляко унеможливлювати проведення заходу. На зауваження організаторів реагували агресивно, вживали образливі вислови. Жодні прохання на вищезазначену групу осіб не діяли, тому задля забезпечення безпеки учасників організатори були вимушені зупинити проведення заходу.

В подальшому на facebook-сторінці «Карпатська Січ Karpatska Sich» з’явився допис, у якому прямо підтверджено факт навмисного зриву заходу. Окрім цього, його зміст викликає побоювання щодо можливого подальшого створення перешкод нашій діяльності.  

ФРІ рішуче засуджує дії осіб, які, прикриваючись патріотичними гаслами, зривають законні освітні заходи, спрямовані на всебічний розвиток української молоді. Ми виступаємо проти насильства як способу вирішення конфліктів та категорично проти монополізації культурного дискурсу в нашій державі, не кажучи вже про те, що всі громадяни України мають гарантоване Конституцією право на свободу думки та слова.

У разі подальших погроз та перешкоджанню нашій законній діяльності, ФРІ буде вживати всіх законних засобів для захисту інтересів та цінностей нашої організації, свободи вираження думок та свободи мирних зібрань, а також безпеки своїх активістів.   

 

ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” – заснована 2002 року та є найбільшою в Україні незалежною молодіжної громадською організацією, яка об’єднує більше 700 активістів у 44 осередках країни, які спільно діють заради позитивних змін в суспільстві.

 

21 березня 2018 року                                                                    ВМГО «Фундація регіональних ініціатив»