Школа громадського діяча у Вінниці

Share

Нарешті через кілька днів після завершення Школи громадського діяча, ми можемо поділитись з вами враженнями від корисних і цікавих вихідних. Отож, почнімо ;)

Розпочалося все морозним суботнім ранком, але з самого початку у приміщенні, люб’язно наданим нам Студентським Самоврядуванням ВНТУ, панувала тепла атмосфера. Підігрівало протягом дня цю атмосферу неформальне спілкування та смачні кава-брейки. Молодих активістів, на приємний подив організаторів, у вихідні зібралось чимало, а саме 34 людини. Через таку велику кількість присутніх познайомитися було досить складно, проте наші досвідчені ейчари – Аля Григор’єва та Ірина Оніщенко – успішно впорались з цим завданням.
IMG_8627Далі програму продовжила голова Вінницького осередку та міжнародної служби ФРІ – Марина Тужанська. Разом з нею ми дізнались, як долучитись до громадської діяльності, та що потрібно робити на початку, щоб стати досвідченим громадським діячем. Також Марина розповіла про основні постулати Громадських організацій. IMG_8645Продовжив день суперкорисний Дмитро Дядик, який розповів активній вінницькій молоді про усі тонкощі тайм-менеджменту. Сам Діма раніше був головою Донецької ФРІ. Чесно кажучи, харизматичність і обізнаність спікера так вразила наших відвідувачів і організаторів, що після лекції більшість вирішила менше спати та активніше працювати над своїми цілями. IMG_8887Як зекономити час, все встигати, організувати та мотивувати себе – на всі ці запитання молодь отримала відповіді. І на цій корисній ноті закінчився перший день.

Недільний ранок був ще холоднішим за попередній.

Але “Хто, як не ми? Коли, як не зараз?” – наш девіз виявився дуже доречним у цій ситуації.

Другий день був не менш насиченим за попередній, бо спікерів було аж четверо.

Сергій Воловик – голова ФРІ Вінниця (2014-2015рр.), розробник програмного забезпечення, а також просто цікава людина-мандрівник розповів нам, як фандрейзити (збирати кошти на проект), і про принципи розмови з СЕО та їх секретарями.IMG_8966
Далі обговорювали принципи роботи сучасних медіа та слухали лекцію від Миколи Геркалюка. Коля у ФРІ з 2014 року, саме він співзасновник проекту “Радіо ФРІ“. Також, Коля розповів нам, як правильно проводити PR-кампанії для молодіжних проектів.
IMG_9123Наступним спікером був Максим Студілко – засновник Пластового руху на Вінниччині, а тепер і заступник начальника управління молодіжної політики та оздоровлення. Максим розповів учасникам про проектний менеджмент і відповів на питання: як розпочати проект, які є стадії формування, вимоги і тд. IMG_9512
На останок, мов вишенька на торті, виступила Світлана Ярова. Депутат Вінміськради, голова благодійного фонду “Талант-Інвест”. На Школі громадського діяча Світлана розповіла про взаємодію молоді з органами влади. Усунула непоінформованість з приводу електронних петицій. Та поставила дискусійні питання.
IMG_9669Далі неперевершена головна HR служби – Оксана Гаврилюк презентувала нашу організацію всім випускникам ШГД. IMG_9838
Під кінець, ми з новими громадськими діячами обмінялись враженнями, компліментами, побажаннями і висновками за гарячим чаєм із печивом.
IMG_9873Автор – Олександр Супрун