“Аналізуй та думай критично” – ФРІ на проекті від ERASMUS+

Share

Проект “Analyse and think critically: media literacy for yourth workers” в рамках програми Erasmus+ відбувався з 4 по 12 жовтня у країні Естонія, а саме в чудовому місці Taevaskoja. Програма Еrasmus+ – це програма Європейського Союзу, яка підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність в сфері освіти, підготовки, молоді та спорту, а також розвиток потенціалу вищої освіти.

thumb_dsc_1369_1024

Представники 12 країн відвідали цей захід, з України були присутніми 3 учасники Фундації Регіональних Ініціатив – з Києва, Львова та Харкова.
Головна тема проекту полягала у медіаграмотності, у кращому розумінні інформації, критичному підході до медіа-текстів. Проект містив різні тренінги, воркшопи, роботу в командах, персональну роботу та різноманітні ігри на командотворення та на вирішення різних проблем.

thumb_dsc_1403_1024

Ми аналізували радіо та телепередачі різних країн, слухали презентації представників Сирії, Франції та Росії. А також, попри все серйозне, яке було, ми готували плакати з вирізками про наші країни, ми працювали над помилками в тексті і на основі них показували сценки.

thumb_dsc_1838_1024

Після завершення важкого дня з насиченими тренінгами та опрацюванням матеріалів, складних обговорень та дискусій, ми мали змогу відвідувати інтеркультурні вечори. На міжнаціональних вечорах нам розповідали про країни, про традиції, частували нас смаколиками з тих країн, які представлялись на інтеркультурному вечорі.thumb_dsc_1649_1024

Ми також представили Україну, підготували вікторину на знання цікавих фактів про нашу країну, розіграли відкритки, показали відео про нашу природу, провели декілька ігор та навчили танцювати елемент з нашого народного танцю – гопак і звісно почастували людей українськими солодощами та іншим.

14720572_963940763717984_6950909724467025090_n

 

Після цього ми відпочивали і починався складний, але важливий для нас всіх день, коли ми працювали над розумінням не тільки медіа, але й кожної нації, аналізом характерів, поведінки та звичок. Було цікаво спостерігати і брати участь у програмі цього проекту.
Також ми відвідали місто Тарту і університет в цьому місті, нам там розказали про навчання на журналістиці, методи і цікавинки.
В останній день нашого проекту ми відвідали радіо та телебачення у столиці Естонії, чарівному місті Таллінн. На радіо у нас взяли інтерв’ю, де ми згадали про законопроект ні_3587 про свободу мирних зібрань, який не можна допустити до реалізації. Якщо цікава детальніше інформація https://www.facebook.com/groups/1652071828442267/?fref=ts
thumb_dsc_1465_1024
Під кінець, хочу добавити, що такі проекти не тільки навчають, але роблять людей відкритішими, дозволяють побачити стандартні речі з різних точок зору і відчути кожну націю ближче, ніж раніше і зрозуміти, що все таки – ми всі однакові та живемо в одному будинку, під назвою Земля.