Правозахисній службі Київської ФРІ – рік!

Share

Фундація регіональних ініціатив із самого моменту свого заснування відстоювала права людини. За своє існування вона провела багато правозахисних, адвокаційних кампаній, поширювала знання про права людини та правозахист серед молоді.

Близько року тому, після зустрічі з екс-фрішниками Михайлом Лебедем та Михайлом Камєнєвим київські фрішники вирішили відродити правозахисний напрям у ФРІ. Тоді була створена Правозахисна служба, а члени організації почали займатися різними проектами правозахисної спрямованості.

Першим вагомим успіхом Правозахисної служби Київського осередку  була адвокація змін до проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме до статті 263 КУпАП (Кодексу України про адміністративні правопорушення). Завдяки діяльності членів служби з тексту законопроекту було вилучено положення про збільшення часу адмінзатримання  із 3 годин до 24.

Рисунок1 

Внесення правок до існуючих законопроектів складає значну частину діяльності Правозахисної служби. За час її існування були підготовлені законопроекти про внесення правок до ЗУ «Про Національну поліцію», частина з яких уже зареєстрована у Верховній Раді України. Також члени Київської правозахисної служби разом з членами інших осередків активно готують поправки до проекту ЗУ «Про молодь» та уже активно беруть участь у публічних обговореннях даного законопроекту.

У вересні-жовтні 2015 року члени КМО ФРІ мали змогу долучитися до моніторингової кампанії «Поліція під контролем» організованої спільно з Асоціацією УМДПЛ (Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини у правоохоронних органах). Під час кампанії монітори досліджували якість роботи патрульної поліції. 6 листопада 2015 року результати моніторингової кампанії були представлені на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі і передані відповідальним особам у Міністерство внутрішніх справ України для виправлення помилок та покращення ситуації.

Рисунок4
Правозахисна служба є активним учасником адвокасі-кампанії на захист та реалізацію права людей на мирні зібрання (з жовтня 2015). За час кампанії було опубліковано та направлено до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови ВРУ, Міністра юстиції України та інших державних чинів ряд звернень та заяв щодо реалізації права на мирні збори. Активістами ФРІ разом із громадським активістом, представником МПГ-Харків та екс-фрішником Михайлом Лебедем було представлено негативну позицію ФРІ щодо законопроекту №3587 “щодо гарантії свободи мирних зібрань”.

Не оминає Правозахисна служба і просвітницькі проекти. У вересні-жовтні 2015 року в Києві проходила кампанія «Свідомі вибори» з метою підвищити виборчу культуру молодих людей Києва. В рамках кампанії було проведено три лекції: «Особливості цьогорічних виборів», «Маніпулятивні технології у виборчій рекламі», «Реформа адміністративно-територіального устрою»,  вулична акція та просвітницька кампанія в соцмережах.

Рисунок2


Усвідомлюючи необхідність донесення цінностей прав людини і правозахисту до молоді Правозахисна служба разом із громадською організацією «Сходи в Майбутнє» провела «Школу з правозахисту». На школі учасники почули про основні поняття у сфері прав людини, стратегії проведення правозахисних кампаній, доступ до публічної інформації, захист інтересів в органах влади; дізнались про свої права, навчились їх відстоювати та зрозуміли чим ж займаються правозахисники.

Рисунок3
А для того, щоб навчитися захищати права споживачів разом з ELSA Kyiv та Радою молодих вчених юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка була організована Школа з захисту прав споживачів.

ФРІ є однією з організацій-засновників правозахисної коаліції «Ні – поліцейській державі», яка була створена 11 січня 2016 року з метою захисту прав і свобод людини і громадянина, що допоможе зберегти цінності Революції Гідності і не допустити перетворення України на авторитарну поліцейську державу. Члени Правозахисної служби залучилися до засідання коаліції та беруть участь у правозахисних ініціативах коаліції.

Рисунок6


Крім того, члени правозахисної служби є активними учасниками вуличних акцій. Як-от Всеукраїнська акція 28 березня 2016 року, коли активісти вийшли з пікетами під прокуратури в містах України у відповідь на тиск Генеральної прокуратури на антикорупційні громадські організації, чи еко-акція “Парад дубового фюрера Кличка та забудовників над зеленим Києвом”, направлена на захист парків лісових насаджень від вирубки забудовниками у столиці.

zuczw9Xworg
IPEZ6MVQEjw


Отже, як бачите, за рік діяльності правозахисної служби Київської «ФРІ» було досягнуто чимало.  А тепер уявіть скільки роботи у нас ще попереду. Тепер нас десятеро і ми повні сил та енергії, спрямованих на захист наших з вами прав і закликаємо інші осередки ВМГО «ФРІ» залучатися до правозахисної діяльності!

Рисунок5