Проблема безбар’єрності сьогодні залишається однією з найактуальніших в нашому місті.

Share
Чому? Давайте проведемо прості підрахунки. На сьогодні кількість людей на інвалідних візках у Харкові перевищує 1000 осіб, і вона постійно зростає. Крім того, важливо пам’ятати, що батьки з дитячими візочками, люди похилого віку та ті, хто мають тимчасові проблеми зі здоров’ям також відносяться до категорії “маломобільних груп населення”. Якщо йти таким шляхом, стає зрозуміло, що створення безбар’єрного середовища потребує принаймні половина нашого міста.
14 травня 2016 команда проекту “Безбар’єрний доступ” за результатами моніторингу розпочала встановлення карт «Мобільність та доступність в центральній частині міста Харків» на автобусних зупинках. Карти містять позначення доступних місць центра, які мають умови для вільного та безбар’єрного пересування людей на інвалідних візках, а також додаткову інформацію про “Інватаксі” від партнерів проекту ГО “Креавіта” та номери, подзвонивши за якими, можливо буде здійснити поїздку в метро.
Всі люди є рівними у своїх правах і повинні мати однаковий доступ до об’єктів громадського користування. Це право закріплене Конституцією України, а також Конвенцією ООН про права людей з інвалідністю, яку ратифікувала наша держава. Тому треба усвідомлювати, що людям з обмеженими фізичними можливостями насамперед потрібно забезпечити нормальні умови життєдіяльності, тобто безбар’єрність у спілкуванні, поінформованості, а також безперешкодне пересування у просторі. Ця проблема стосується кожного і про це потрібно говорити. Тому найближчим часом планується проведення круглого столу щодо проблеми доступності громадських закладів Харкова для маломобільного населення міста.

5lpP4nko-MQ-2

8JRR_s3XsG0-2

180cArU5FZQ-2

Qpi6hudw8Z4-2

 

 

Залишити відповідь