Music Evening від ФРІ Plus або як Радіо ФРІ до Львову занесло

Share

25 квітня львівська ФРІ Plus  організувала захід під назвою Music Evening.  Втілити дану ідею в реальність допомагав “Йосип Бар”. Як і було задумано організаторами, відвідувачі отримали море позитивних емоцій та запаслись драйвом на тиждень вперед.

Мені також пощастило там побувати і провести незабутній вечір в теплій атмосфері та познайомитись з чудовими музикантами. В події брали участь троє молодих львівських гуртів, мені вдалося поспілкуватися безпосередньо з гуртом Evermotion, а саме з вокалісткою Юлією Венчур та гітаристом Сашком.

Радіо ФРІ: Доброго вечора, мене звуть Олена, я з Радіо ФРІ. Чи можна задати вам декілька питань?

Юля: Так, звісно. Питайте!

Радіо ФРІ: Чому саме така назва гурту? З чим це пов’язано?

Сашко: Тому що, коли в голові в тебе безліч-безліч ідей, багато натхнення, багато позитивної енергії, інколи негативної, але негативна перетворюється теж в позитивну, то загалом воно утворює постійний рух всередині та навколо тебе. Не зовсім броунівський, але рух. Саме цей рух переводиться в Evermotion.

Юля: Ця назва – це філософія, наша концепція, тобто ми хочемо ніколи не зупинятись на тому, що в нас є, а завжди рухатись вперед, але при цьому залишатись forever young (а Сашко додає forever indie-punk). Мені здається, за рахунок таких речей, тобто проводячи багато часу з друзями, з однодумцями і займаючись улюбленою справою таким чином ми реалізовуємо нашу концепцію в життя.

Радіо ФРІ: Чудове обґрунтування. Я знаю, що ви працюєте над записом нового альбому, коли буде реліз і як просувається робота над ним?

Сашко: Робота йде дуже повільно, часто зупиняємось, а продовжуємо через доволі великий відтинок часу.

Юля: Дві пісні вже записані, три в проекті, ну вже майже готові. І ще буде залишатись тоді дві. Я думаю, до вересня ми з цим впораємось.

v6rFRNTcoho

Радіо ФРІ: Добре, а також я знаю, що у вас концерт має бути сольний у Львові і там якраз відбудеться реліз.

Юля: Ну концерти в нас стабільно бувають. Недавно ми виступали в Underground, в Копальні Кави. Плануємо влітку, в травні-червні давати сольний концерт. Також в нас є дружні гурти, з якими ми часто організовуємо концерти, більшість в стилі інді-рок, щось таке.

Радіо ФРІ: А в планах що, які можливості хочете реалізувати?

Юля: Мрія виступити на одній сцені з Coldplay.

Сашко: Насправді ми собі за натхненням граємо, із задоволенням би виступили би десь на великій сцені. Чим більша сцена, чим далі від Львову, тим цікавіше.

Юля: Ми наразі лише у Львові виступали, а так не виїжджали, ми такі дуже львівські.

Радіо ФРІ: Все ще у майбутньому, я думаю. Ще таке питання: хто пише тексти для гурту? Звідки берете натхнення? Хто і що надихає?

Юля: Ну, тексти і музику пишу я. Самі ідеї пісень – це все в моїй голові зароджується, а потім я це вже показую хлопцям і ми вже разом робимо аранжування. Натхнення я черпаю зі свого життя, тому що всі мої пісні є про якісь пережиті історії. Кожна пісня це якась частина життя і коли ми граємо ту пісню, я знову ніби проживаю ці моменти.

Сашко: А ми такі всі решта, як ангелочки на хмаринках – сидимо з інструментами, спостерігаємо за тим всім, що твориться в її голові і граємо саундтрек.

Юля: Якби наприклад знімали якісь фільми чи серіали у Львові про молодь, то ми би залюбки складали саундтреки.

Радіо ФРІ: Також в мене виникло питання, як ви всі зібралися? Чи ви були знайомі до того чи познайомились через музику?

Юля: Ми познайомились спочатку із Сашком, тобто ми заснували цей гурт. Це було в 2009 році на фестивалі «Форт Місія». Сашко просто сидів біля намету і грав на гітарі пісні Radiohead. Це теж мій улюблений гурт, я почула Сашка і я почала співати. Одразу зібралось багато людей, всі почали плескати так, наче ми музиканти.

Сашко: А там фестиваль, всі грають там «группа крови на рукаве.. » над вогнищами, а поміж них ходять люди такі «скільки можна», чують нас і в просто в захваті, кидаються нам в ноги і просто готові віддати все за те, щоб ми продовжували грати. Були випадки, коли через рік на якомусь фестивалі впізнавали, підбігали і обіймали. А потім ми відійшли від каверів, Юля наситилась власною творчістю..

yj3GhlBX3DU

Юля: І далі ми почали грати мої пісні, влаштовували різні сейшени у Львові в парках. Ну, спочатку з друзями, але потім збиралось досить багато так людей. На дахах робили концерти акустичні, на газонах, в різних кафешках теж, потім вже перейшли в клуби. Чому правда така довга історія гурту, бо ми довгий час не грали, через те, що розпались. Ми з Сашком взяли ще двох учасників – це бас-гітарист та барабанщик.

Через рік існування гурту стався внутрішній конфлікт і тобто після цього ми чотири роки взагалі не грали. Але весь той час мені писали люди з надією на повернення, питали коли пісні нові будуть, коли концерти. Ми знову зустрілись з Сашком, згадали як воно класно було, знайшли от Матвійка, знайшли Віджая. Зараз ми не сваримось, дуже класно проводимо час.

Радіо ФРІ: Для гурту основне, щоб всі були дружні. Можна сказати аудиторія у вас була завжди, від самого початку і це, мабуть сприяло тому, що ви мали бажання розвиватись, йшли далі, а не падали духом і ваша творчість зараз, я думаю, дуже багато слухачів має. Ну і наостанок, що б ви могли побажати нашим слухачам?

Матвій: Рухатись вперед і залишатися собою.

Сашко: Давайте нехай кожен слухач приведе ще по три слухача, збудуємо піраміду слухачів.

Юля: Насправді, я думаю, що він жартує. Ми взагалі за свободу в музиці, у всьому. Наша музика, вона несе в собі такі цінності як свобода, дружба.

Сашко: Більшість гуртів вони грають за якусь комерцію, а ми не зацікавлені суто заради грошей.

Юля: Шукайте в людях хороші, позитивні сторони і приймайте їх, які б вони не були. Будьте собою, будьте індивідуальними. Тому що в кожного своє призначення, кожен різний і в цьому наша прекрасність.

Радіо ФРІ: Дуже дякую, що відповіли на мої питання. Бажаю вам багато натхнення, багато удачі, будьте собою і творіть.

 

Автор: Олена Борисенко

Якщо хочете приєднатись до команди Радіо ФРІ, то пишіть нам на пошту: radiofri15@gmail.com

Ми в соц. мережах:

http://vk.com/radio_fri

https://www.facebook.com/itsRadioFRI/