У Луцьку фрішники об’єднали кримськотатарську та волинську молодь

Share

У рамках проекту «Крим.UA» у Луцьку побувала кримськотатарська молодь з різних куточків України. Вимушені переселенці з півострова знайомилися з культурою Волині і розповідали про свою.

Молодіжний соціально-культурний проект «‪Крим.UA» організували у Луцьку активісти ВМГО ‪«ФРІ» в рамках програми‪ ‎«Активні громадяни»за підтримки Британської ради та СГО “Молодіжна платформа”.

«Ми запросили до Луцька кримськотатарську молодь, щоб допомогти їм краще пізнати Україну, Волинь, а волинянам – побачити та краще зрозуміти культуру та звичаї кримськотатарського народу, таким чином налагодити міжкультурний діалог, привернути увагу до проблем переселенців, адже учасники проекту – вимушені переселенці з Криму, які зараз проживають у Києві, Львові, Луцьку. Ми мали на меті популяризувати кримськотатарську культуру, зблизити волинську і кримськотатарську молодь, саме за допомогою неформальних заходів, неформального спілкування», – розповіла один із організаторів проекту, голова Луцького осередку всеукраїнської молодіжної громадської організації «ФРІ»Оксана Федорук.


Протягом двох днів гостей хотіли по максимуму ознайомити із тим, чим живе Волинь, волинська молодь.

У креативному просторі “Озерний вітер” етнограф, викладачка СНУ імені Лесі Українки Світлана Чибирак розповіла про українські звичаї та традиції, аматорський театр «Вперше», який діє у Луцькій бібліотеці – філії № 10, показав учасникам «Крим.UA» міні-виставу за творами Лесі Українки, адже доля поетеси невід’ємно пов’язана із волинським краєм.

Разом із художницею Марією Оліферук кримськотатарська молодь розмальовувала патріотичними принтами футболки, а із пластунами співала українські патріотичні пісні біля ватри.

Також гості познайомилися із волинськими козаками, з отаманом, генеральним гарматним «Козацького Стрілецького Братства» Володимиром Перчуком.

«Луцьк – дуже круте місто, сподобався замок, Будинок архітектора, але найбільше вразили дуже хороші і гостинні люди. Сама ідея проекту чудова, адже ще задовго до цих подій ми в Криму не могли бачити, яка культура ваша, які ви. Тепер для мене Луцьк – це таке відкрите місто, відкриті люди, я розумію, що не всі тут такі, але нас дійсно дуже тепло зустріли. Дуже приємно було познайомитися із «львівськими» та «луцькими» кримськими татарами, в Києві по-іншому трохи все-таки, є різниця», – розповіла учасниця проекту Арзи Мамбетова із Євпаторії, яка зараз навчається і проживає в Києві.

Волинська молодь також більше дізналася про кримських татар. Про їх історію, культуру, традиції гості з Криму розповіли в обласній бібліотеці для юнацтва. Про історію корінного кримського народу, від Золотої Орди і донині, розповів Алім Умероджа. Обряди, пов’язані зі створенням сім’ї і весіллям, танці і пісні презентували Наріман Куртвелієв та Арзи Мамбетова. Вони навіть почастували присутніх традиційною пахлавою і кавою.


«Це хороший і корисний проект, адже він дає можливість познайомитися не лише із містом, але й із різними громадськими організаціями, активістами, цікавими людьми. Дуже дякую волинянам за щирість і відкритість», – поділилася враженнями Ніяре Шевківа з Сімферополя, яка зараз проживає у Львові.

 

12794540_1040909849308019_7560578939175410715_n

Залишити відповідь