Громадськість прокуратурі відповідає…

Share

У понеділок, 28 березня, у відповідь на тиск Генеральної прокуратури на антикорупційну організацію “Центр протидії корупції” (ЦПК) Фундація регіональних ініціатив провела Всеукраїнську акцію “Громадськість прокуратурі відповідає”.

 

У рамках акції пікети пройшли під стінами 14 (!) міських та обласних прокуратур України, а також – перед Генеральною прокуратурою України у Києві. Також плануються пікети в інших містах України, як хвиля реакції – зокрема в місті Суми цієї середи, 30 березня.

Активісти ФРІ проявили небайдужість до актуальної ситуації в країні і виступили за очищення прокуратури від корупціонерів у креативному форматі.

cPqXisV96hY

У всіх осередках Фундації пікети проходили за єдиним сценарієм. Місцевий координатор акції під стінами прокуратури зачитував заяву ФРІ на “підтримку” прокуратури, в якій вказано все, за що прокуратуру можна “поважати”. Також учасники пікету скандували гасла: “Кожному прокурору по Мерседесу”, “Прокурорам – діаманти!”, “Заможний прокурор – щаслива країна” та інші. І на завершення акції активісти залишали перед входом у кожну місцеву прокуратуру скриньку “Для благодійних хабарів”, попередньо вкинувши туди 30 монет.

q29gOpNJkbk

На питання, чому обрали висміювально-сатиричний формат акції, Голова ВМГО “ФРІ” Олександра Білязе відповідає:“Тому що тільки так можна охарактеризувати той абсурд, який нині відбувається в прокуратурі. Коли оновлення місцевих прокуратур провалено, коли Шокін як уособлення системи далі залишається на посаді, коли в країні йде війна, а біля прокуратур в більшості міст чи не найдорожчі автомобілі… Зрештою, коли прокуратура прямо тисне і заважає працювати одній з тих небагатьох ефективних антикорупційних організацій в Україні.

Також ми хотіли привернути увагу громадськості до цих проблем, несправедливості, корупції та кругової поруки у прокуратурі.” – заявила вона.

zuczw9Xworg

 

Без потасовок, на жаль, не обійшлося. Зокрема, у Харкові постраждав один із учасників спільної акції – Дмитро Олійник. Як виявилося згодом, напад на активіста вчинила харківська “Сотня Лева”, що неприпустимо на мирній акції.

“Ми глибоко стурбовані подіями у Харкові. Дії групи незрозумілих людей, які вчинили напад на активіста, повинні бути розслідуваними по закону. Правоохоронні органи повинні сказати своє слово в цій сутичці. Окремої негативної оцінки заслуговують працівники поліції, обов’язком яких є охороняти учасників мітингу та затримувати правопорушників. Ми ж спостерігали “бездіяльність” поліцейських” – наголосив координатор Всеукраїнської акції “Громадськість прокуратурі відповідає” Святослав Маринін.

P1060107

Як стало відомо, сьогодні, 29 березня, Верховна Рада України таки проголосувала за відставку Шокіна, за що можна подякувати і активістам ФРІ в тому числі. Члени ФРІ і надалі уважно слідкують за ситуацією та очікують негайного припинення ганебної кампанії Генпрокуратури проти ЦПК.

Залишити відповідь