ГРОМАДСЬКІСТЬ ПРОТИ СКАСУВАННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ОЛІМПІАД

Share

Ми, Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Фундація національних ініціатив», Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодіжний націоналістичний конгрес», громадський рух «Відсіч», «Студентська Свобода», виступаємо проти скасування проведення  IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з ряду навчальних предметів для учнів 8-10 класів.

2 лютого 2016 року Міністерство освіти і науки України видало наказ “Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 07.09.2015 р. №915 “Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2015/2016 навчальному році”, в якому у зв’язку із скороченням державного фінансування Всеукраїнських навчальних олімпіад у 2015/2016 навчальному році було змінено кількісний склад команд для участі у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Згідно з інформацією про бюджет за 2015 рік на проведення всеукраїнських олімпіад (включаючи і міжнародні олімпіади та всеукраїнський конкурс “Учитель року”) було витрачено близько 2,5 мільйона гривень. Відповідно до Проекту Державного бюджету на 2016 рік Міністерству освіти і науки було передбачено 3 мільйони гривень на проведення вищезгаданих заходів. Водночас коштів на проведення олімпіад не знайшлося.

Ми вважаємо, що економія на проведенні учнівських олімпіад є недопустимою, а подальший розвиток освіти та молоді неможливий без підтримки держави у проведенні учнівських змагань, адже основними завданнями олімпіад є розвиток обдарованих учнів, стимулювання творчого самовдосконалення дітей та учнівської молоді, підвищення рівня викладання навчальних дисциплін.

Варто зазначити, що частина зі скасованих олімпіад все ж відбудеться, але завдяки залученню коштів приватних осіб. Проте, наголошуємо, що в майбутньому така ситуація не має повторитися; Всеукраїнські олімпіади – це стратегічно важливий у підготовці майбутньої інтелектуальної еліти напрямок і держава не може економити на своєму майбутньому!

Ми вимагаємо публічної обіцянки від Міністерства освіти і науки України, підкріпленої письмовою заявою від очільників відомства, що гроші на олімпіади будуть завжди, і проводитимуться в повному обсязі. В іншому разі, ми будемо діяти рішучіше.

 

Додатково: цю заяву ініціюють Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Фундація регіональних ініціатив» (ФРІ), Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодіжний націоналістичний конгрес» (МНК), громадський рух «Відсіч» та “Студентська Свобода”. Маючи різні підходи та цінності, ми об’єднались навколо спільної мети – відстоювання обов’язку держави готувати майбутню інтелектуальну еліту вже сьогодні заради процвітання України завтра.

Запрошуємо інші громадські організації та небайдужих громадян приєднуватись до нас і висловити свою позицію щодо економії українських можновладців на освіті.

За додатковою інформацією звертайтесь до Святослава Мариніна – тел.. 068 515 6464

Залишити відповідь