Київський КПП розповів про маніпулятивні технології

Share

КПП знову відчинив свої двері 30.10 і радо вітав учасників. У цей день темою нашої зустрічі стали «Фрагменти маніпулятивної технології. Довіра» і наш тренер, Ілля Бачурін, допомагав нам освітити та проаналізувати головні моменти.

КПП Маніпуляції з довірою, 30.10

У першу чергу було важливо відділити саме розуміння слова «маніпуляція» від гніту присохших та непотрібних стереотипів. Чуючи визначення «маніпулятор», більшість уявляють злобного хитрого чловічка, який тримає майже невидимі ниточки в руках. А хтось і бабусю у під’їзда, яка керує всім двором. Але чи задумувались ви, що ви самі щодня маніпулюєте? Чи про те, що є сфери, де маніпуляція не тільки корисна, але й життєво необхідна?

Наприклад, педагогіка. Вчитель зацікавлений у тому, щоб захопити увагу учня й вивчити його певним вмінням та знанням. І поступово підводить того, хто вчиться, до глибокого професійного рівня освіти. Так, це маніпуляція, без якої неможливо уявити наш сучасний світ. Тому не плутайте її з примусом, з негативом та злобою. Це людська природа, яку можна порівняти з ножем. З його допомогою ми можемо приготувати їжу, або ж поранити когось. Хто вирішує, як це застосовувати в житті? Людина. Але важлива примітка: людина, яка повністю розуміє свою природу та сприймає її.

Важливою стадією маніпуляції є довіра. Якщо ви не довіряєте людині, їй буде важко вами маніпулювати. Отже, важливо зрозуміти пророду довіри, її слабкі та сильні сторони. «Довіра – це те, що визначає вагу інформації. Тобто чи приймете ви це повідмлення на віру, чи відмахнетесь від нього», зазначав Ілля.

Кожен з нас має певні фільтри, які й забезпечують довіру: це досвід спілкування, час спілкування, постійне використання й підтвердження довіри, та принцип «ми з тобою однієї крові». «Ми будемо довіряти й помилятись завжди. Цього не уникнути, бо це є наша природа. Але важливо знати хоча б якісь базові техніки,щоб побачити та захиститись від звичних трюків.»


Хотілось би подякувати Іллі Бачурину за ці та інші поради протягом тренінгу. Це було корисно та практично. А також велике дякую всім тим, хто прийшов. Сподіваємось бачити вас і надалі на наших тренінгах і разом розбиратись в людській природі та психології.

До нових зустрічей на наступному тижні!

Залишити відповідь