Хто Ви, Василь Коміссаров? (ВСЕ про найпопулярнішого тренера)

Share

«Був період, коли я не виходив до дошки, нікому нічого не розказував, був дуже тихий, мовчазний. А потім…», – читай далі – поради тобі, майбутньому оратору, від тренера Василя Коміссарова. А разом перевір як багато ти ще не знаєш про людину, яка навпроти тебе?

21 листопада у Рівному відбулась відкрита лекція Василя Коміссарова в рамках Школи Активної Молоді від ФРІ Рівне Активне. Три години виключно корисної теорії, активних практичних вправ та інтерактиву дозволили учасникам впевненіше почуватися на сцені, прокачати свої ораторські здібності, позбутися страху виступів перед аудиторією та навчитися керувати увагою публіки.

На всіх попередніх лекціях він не викладався на всі 100%, бо ми попросили його – залишити найцікавіше для нас :)
(організатор заходу, Катерина Ковальчук)

Що про Василя Комісарова говорять
у нього за спиною?

Любов Гриб: Надзвичайно харизматичний чоловік, якого я маю честь знати з ФРІ табору “Крок до лідерства”. Після насиченої ватри та безсонної таборової ночі, я була впевнена, що засну на одній з лекцій. Але Василь – приємно здивував. Зумів розворушив аудиторію і покорив практичним застосуванням тих знань, якими ділився. Обережно! Його лекції, запамятовуються надовго :)
Микола Серветник: Я побачив його на одному з ФРІ таборів. Спокійний, впевнений, досвідчений. Він майстерно навчає інших як виступаючи – відчувати себе настільки вільно, от ніби ти вдома перед телевізором.
Катерина Ковальчук: Найпопулярніший тренер, завжди бажаний гість на будь-якому заході ФРІ.
Василь Комісаров зуміє навчити виступати публічно навіть «німу» людину!
______________________________________________________________________________________________________________________________

Інтерв’ю з Василем Коміссаровим

«Василь Коміссаров – тренер-консультант з 15тирічним досвідом, керівник Центру розвитку “Ритори”» – так прийнято, зазвичай, презентувати лектора. У «ФРІ Рівне Активне» вирішили дізнатися більше про життєвий шлях та багатогранну особистість лектора…

Що створило Василя Коміссарова таким яким він є зараз?
“Жопа. Бо саме так можна назвати стан в якому я знаходився до другого курсу технікуму.
Я був «домашнім тапочком» – дуже чемним, все виконував, займався домашніми завданнями. Об мене в прямому сенсі витирали ноги постійно, били в школі, знущалися, а я нічого не міг зробити. Забите було життя: приставка, пара друзів таких самих… а потім набридло! З’явився товариш, який витягнув мене в активний світ. І це вже було спілкування з дівчатами, клуби, нічне життя, поїздки…”

А хто Ви за спеціальністю?
“За першою – я автомеханік.
Мій батько був інженером і я постійно щось крутив викруткою. Мені подобались механізми.
А друга моя спеціальність – менеджмент підприємств та зовнішньоекономічної діяльності.
В нас був родинний бізнес, тому хотілося економічний напрям опанувати. Але вже на другому курсі я зрозумів, що воно мені нафіг не потрібно, тому що жодного навчання як такого нема. КВН, театри, гастролі – все було. Аби не навчатися.

Там я познайомився з дружиною. Ми одногрупники.”
Як саме познайомились?
Василь Коміссаров: Я її за дупу вкусив.
Наташа Коміссарова: На уроке.
Василь Коміссаров: Я в КВНі грав, в театрі грав – для мене це нормально було. Та й зараз не проблема (сміється). Ми раніше були знайомі, але більше спілкуватись почали саме з цього випадку.

Автомеханік, менеджер, тренер… то Ви – універсал?
«Багатодіяльнісний може… але не універсал. Я, наприклад, не продавець. Я можу навчити продавця, можу сам продавати, але мені це не комфортно це робити. Був родинний бізнес, був власний бізнес. Були ті, які приносили прибуток і ті, які були збитковими. Але я використовував бізнес як платформу для використання знань з психології.»

5 неочікуваних фактів про Василя Коміссарова

1) За першою освітою – автомеханік.
2) З-поміж ораторів Стародавнього світу шанує Сократа, Цицерона. Демосфена.
3) Любить старовинні карти, пазли і вдало їх поєднує.
Вдома в нього на всю стіну (3,50 м х 1,70 м) висить карта-пазл з 13,5 тисяч частинок! Він склав її за півроку.
4) Комп’ютерний наркоман. Він проводить за комп’ютером по 4 – 10 год кожен день і
багато грає в ігри: Skyrim, Fallout, Tropico, SIMS, World of Tanks.
5) Гейм-мастер. В якості організатора, проводить багато настільних ігор на тактику, на стратегію, на релакс.

Людина пізнає світ і отримує нові навички – тільки через гру. (Василь Коміссаров)

 photo 3_zpsxq8dqfkp.jpg

Чи завжди вміли так гарно говорити, як зараз?
«Ні. Був період, коли я знаходився в іншій фазі маятнику: я нічого нікому не казав, не виходив до дошки, ніколи нічого не розказував, був дуже тихий, мовчазний… А потім мене відштовхнуло в протилежний бік маятнику і я почав розвивати саме комунікабельність – як спілкуватися, як підтримувати розмову, як говорити.. Тепер якщо попасти на больову точку, то зупинити мене буде дуже важко.»

Що потрібно робити людині, щоб навчитися виступати? З чого почати?
«Захотіти щось змінювати. Якщо є бажання, то все можна розвивати. Потрібно прикладати зусиль і все буде. Якщо людина не має бажання – що б вона не робила – вона все одно повернеться на попередній рівень.»

Комплекс порад для початку

1. Якнайбільше практики.
Бути готовим до падінь. Постійних. Буде больно, бо виступи будуть лажові, ніякі. Буде осудження, не розуміння, посміховисько. З вас будуть ржати як з придурка. До цього потрібно бути готовому.
2. Мотивація.
Розуміння навіщо воно вам треба і що ви з цим будете робити далі. Бо не всім це потрібно.
А якщо немає розуміння – то дуже швидко стане не цікаво.
3. Самовдосконалюватися разом.
Одне одному допомагати. Це інтенсивніше і швидше. Обов’язково знімати на камеру, сідати та аналізували свої виступи: «що було погано?», «погано тому що…», «а щоб змінити треба ось це», «а це класно! Можна я візьму це для себе?». Вводити нові тематики, нові техніки. Разом ходити на виступи.
4. Дивитися виступи ефективних ораторів.
Щодня дивитися хоча б один виступ TEDx. Не важливо якою тематики, якою мовою. Важливо спостерігати, бо TEDx – це все ж таки платформа висококласних спікерів, підготованих фахівцями дуже високого рівня. Лажові виступи на TEDx не допускають та не транслюють в ефір. А те, що є варто дивитися, наслідувати.
5. Зворотній зв’язок.
Що сподобалось? Що не сподобалось? Скласти портрет рис, навичок і знань, які властиві для ефективного оратора чи спікера. Як тільки буде складено цей портрет почнуться зміни.

 photo 3_zpsd2bbtl7d.jpg

Коли Ви зрозуміли, що хочете навчати інших ораторській майстерності?
«В 1998 році. Коли я надибав Клуб практичної психології і мене запросили в майстерню ведучих. Саме там я побачив, що в мене це виходить. Власний стиль та подача, яка цікава іншим.»

Спостерігаю, що Ваші тренінги вирізняються спонтанністю. Ваші думки народжуються просто таки на тренінгу. Що б людина не запитала – це породжує нову тему.
«Не завжди. Є кістяк. З чого повинен починатися, чим закінчуватись тренінг. Але чим наповнюється цей кістяк – залежить вже від аудиторії. Кожну конкретну аудиторію я моделюю. В мене не буває двох однакових тренінгів.»

Чим привабила Вас риторика та на якому етапі життя?
«В середині 90х років я познайомився з напрямком психологія, яка вважалась лженаукою. Почав шукати літературу, бо навіть російською мовою майже нічого не було надруковано. Вивчав техніки, почав застосовувати, розробляти свої авторські тренінги. Щоб щось було для тебе ефективним – потрібно знайти на ринку не заповнену нішу. Щоб вдосконалюватись, для себе я обрав риторику – розділ комунікативної психології. Згодом перейшов на професійний рівень. До тем приєдналися публічні виступи, презентації, перемовини, маніпуляції – де високий рівень спілкування. Одне за одним вилилось в те, що є зараз.»

Публічні виступи – це те, що мені подобається. У мене це виходить, я це вмію і я вмію не тільки це робити, а кажуть ще, що я вмію цьому навчити. Тому що я пройшов через це сам. Власним кроком. Досвідом. І можу кожен крок прокоментувати.
(Василь Коміссаров)

Не боялись починати?
«Одна з моїх не дуже приємних рис: соціальних страхів в мене немає.»

Допоки ти боїшся – в твоєму житті нічого не виходить, нічого не діє, нічого не існує.
Щоб щось було – треба робити, навіть якщо це страх. Навіть якщо це погано. Навіть якщо це дуже небезпечно.
(Василь Коміссаров)

Чи маєте авторитетів, наставників?
«У мене є люди, яких я вважаю своїми наставниками. Вони не знають про моє існування, але я в них навчаюсь. Мірзакарім Норбеков, Микола Козлов, Володимир Козлов – для мене авторитети. Вони автори технік, що змінили моє життя. Наприклад, про існування технології «Опыт дурака или ключ к прозрению» я дізнався в 2000 році і до сьогодні використовую. Ось приклади з життя.
1) Я проводжу в середньому на добу від 4 до 10 годин за комп’ютером. Щоденно вже 20 років. Завдяки його розминкам, комплексу спеціальної гімнастики зір в мене 1.
2) На моїх очах дівчина в якої було -7 на обидва ока за 9 місяців часу повністю відновила зір і читала газетний шрифт в напівтемряві.
3) Жінка з 4 стадією раку по гінекології через півтора роки принесла рентген на якому не залишилось жодних ознак хвороби.»

 photo 1_zpsjvertgaz.jpg

Книги, для того щоб почати виступати

(за рекомендацією Василя Коміссарова)

1. Про публічні виступи –
Радіслав Гандапас «К выступлению готов».
Це найдорожча книга з публічних промов, але найефективніша. Вона відпрацює кожну копійку вкладену в неї, скільки б вона не коштувала. Не аудіо формат, не роздруківка – а саме книга дає результат.

2. З риторики –
Д.Х. Вагапова «Тренінг з риторики».
Більше потрібен для тренера. Там багато ігор, завдань. Повністю моделюється система.

3. Якщо розглядати фази «Як ти виглядаєш?», «Як себе відчуваєш?» –
Игорь Вагин. Всі його роботи.
Про страхи, фобії, залежності. Знання, які варто трансформувати в напрямку публічних виступів.

4. Про наповнення, про переконливість, про логіку, про донесення ідеї –
Виктор Шейнов «Искусство убеждать»

5. Художню наповненість, приклади, цікавість підкажуть –
збірники притч та історичних анекдотів, біографії та література пов’язана з особистостями,
Я читаю “Альманах Личности”.

Що дає біографія людини?
1. Ерудицію.
2. Знання історії.
3. Можливість навести приклади.
4. Цитати.
+ є така методика «посилання на авторитети».

А у Вас коли буде своя книжка?
Зараз саме пишу дві книги. Перша – про публічні виступи, а друга книга – переконливість техніки роботи зі слухачами. Пишуться дуже повільно, бо в довільному режимі. Але вони в процесі.

 photo collage 1_zpsuplokva5.jpg

Автор статті: Анжеліка Самофал
Фотограф: Катерина Лелях

Залишити відповідь