На Вінниччині пройшов FRI Business Camp 3.0 IT Edition

Share

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

40 людей навчались бізнес компетенціям на березі Південного Бугу. FRI Business Camp 3.0 IT Edition відчинив свої двері молодим ІТ спеціалістам.

А почалося все ще в 2012 році в місті Донецьк, коли місцевий осередок молодіжної громадської організації “Фундація регіональних ініціатив” (далі ФРІ) взялися організовувати свій перший літній табір. Тематикою було обрано бізнес,  звідси і назва – Бізнес кемп. Першого разу проект було проведено успішно. Наступного року, не дивлячись на нашестя лисиць та екстренну зміну місця проведення табору, проект був ще успішнішим. 2014 року також планувалось проведення табору, але військові дії на Сході України завадили цьому.

Весною 2015 року донецькі ФРІшники (які на даний момент живуть і працюють в Києві) вирішили будь-що провести Бізнес кемп і зробити це, об’єднавшись з кимось. Після недовгих роздумів вирішили домовлятись про співпрацю з відносно молодим Вінницьким осередком ФРІ. І вже з кінця травня і аж до початку серпня кипіла робота над проектом – купа зустрічей, обговорень, розмов по телефону та в Skype, переписки на Facebоok. Першим ділом обрали тему – бізнес в сфері ІТ. Все ж таки це дуже актуальна тема для великого відсотка української молоді. А далі вже пішло-поїхало – передпідготовка закипіла на повну.

І ось, 11 серпня команда організаторів приїжджає на берег Південного Бугу, неподалік від села Печера і починає готувати місце для майбутнього табору – розмітка наметового містечка, розкладання польової кухні і т.д.

12 серпня в обід настає довгоочікувана мить – прибувають учасники. Після розкладання наметів та коротких знайомств всі стають в коло й виконують Гімн України – це означає, що табір офіційно відкрито. Того ж дня після обіду проходить перша лекція – виступає Дмитро Парпальос, юрист, арбітражний керуючий, засновник юридичної компанії. Він розповідає про юридичні міфи та легенди та для чого потрібні юристи в бізнесі. Пізніше, ввечері, проходить перша ватра – люди всідаються навколо великого вогнища і обговорюють різні актуальні питання, в даному випадку ці питання пов’язані з бізнесом та людськими цінностями. Закінчується день піснями під гітару і, хоча відбій о 23:00, багато хто затримується на довше – атмосфера просто неймовірна.

Потроху, життя на таборі входить в свою колію. Підйом, зарядка, сніданок, лекції, тренінги, обговорення, обід, вільний час, лекції тренінги, обговорення, вечеря, ватра, відбій. Графік досить насичений, а темп шалений, але ніхто не жаліється – всі учасники приїхали чомусь навчитись і саме це вони роблять: після лекцій спікерів ще довго не відпускають, питання задаються і під час прийомів їжі.

Самі ж учасники з’їхались з усіх куточків України. Приблизно половину від загальної кількості складали переселенці зі Сходу та Криму. Окрім них на таборі також було повно представників інших регіонів країни.  

За час табору виступило ще багато чудових тренерів. Серед них:

Владлен Сисун, координатор європейського конкурсного проекту навчання та сертифікації по програмі EBC*L “European Business Competence Licence” – для HR менеджерів – для молодих спеціалістів та StartUp-проектів, який познайомив із засадами фінансованого менеджменту, принципам стратегічного планування та навчив основам складання інвестиційно-привабливого бізнес-плану.

Досвідчений product manager Сергій Хливненко, який вдень розповідав як створити власний привабливий продукт а ввечері біля ватри модерував дискусію про енерго-стартапи в Україні.   

Ігор Беспалов, співзасновник проекту Web Challenge та співвласник  “Школи інтернет-маркетингу ЕМРО”, який пояснював, як перейти від ідеї до справи і яка роль маркетингу на цьому шляху.

Євгенія Малих, співзасновниця проекту Web Challenge та організатор чисельних ІТ подій в Україні, яка разом із учасниками проводила огляд ІТ індустрії в Україні та світі.

Сергій Білобров, засновник харківського креативного простору Spalah та ІТ-школи S-label, який поділився своїм досвідом та розповів про свої помилки і вдачі у започаткуванні власної справи, налагодженні роботи команди та проектному менеджменті на етапах створення та запуску бізнесу.

Ігор Наконечний, засновник NanoDuck, HappyPro та Першої Львівської Школи ІТ Продаж. Він розповідав про те, як створити власну систему продаж із нуля.

Таісія Левченко, досвідчений HR, засновник та директор консалтингової компанії “ДІЯти!”, яка провела тренінг по особливостям набору людей своєї команди.

Сергій Фіцак, керуючий партнер ІТ компанії Softjourn, Inc, випускник Каліфорнійського університету в Берклі, який в довершення розповідав про те, як перетворитися зі звичайного фрілансера на ефективного керівника.

Також учасники ділились власним досвідом. Зокрема Олексій Богданов розповів про роботу з відео на Youtube, а Сергій Пархоменко ділився досвідом в фрілансі.

Майже непомітно наступив день від’їзду. Навчання закінчилось, на початку дня лише коротенька презентація “Фундації регіональних ініціатив” та відповіді на запитання учасників щодо ФРІ. А потім купа фотографій на згадку, вручення сертифікатів та подяк, обмін контактами, останній на цьому таборі обід і вже під’їжджає автобус. Учасники прощаються з організаторами і від’їжджають, а ті махають їм вслід з легким смутком на душі – ще один проект позаду, ще один ФРІ табір проведено. А попереду ще купа нових ідей, що чекають поки їх втілять в життя. Попереду ще повно роботи.  

http://www.businesscamp.in.ua/

http://vk.com/fri_businesscamp

https://www.facebook.com/events/1672608779634589/

 

Залишити відповідь