Цими вихідними у чудовому містечку Чернівці, Львівські Фрішники провели тренінг «розуміючи Європу». Це чудове містечко стало третім на західній Україні, де відбувся тренінг. Захід проводиться в Україні тренерами, серед яких Львівські ФРІшники – Максим і Романа , а також представниками ЄМП України. “Розуміючи Європу” – це семінар, який презентує ЄС інтерактивним способом; це прискореній курс з основ функціонування ЄС, що вже працює у Німеччині за сприянням Фундації молодої Європи Шварцкопфу (Schwarzkopf-Stiftung Junges Europa) з 2009 року.
Метою цих заходів є ознайомити школярів та студентів зі структурою ЄС, неформальні тренінги дають змогу краще засвоїти матеріал, підвищити інтерес учнів у справах ЄС та заохотити їх до участі в них. Запропонувати платформу для питань учнів та місце для роботи з протиріччями.
Прискорений курс ЄС слугує платформою для запитань учнів, які стосуються контексту європейської інтеграції та для розширення та візуалізації основоположних знань про європейську політику.
Курс проходив в нововідкритому Бізнес Хабі «Horizont», у центрі Чернівців. Проведенню його посприяла міська влада, що прикувало неабияку увагу медіа. На тренінг завітало телебачення, присутність якого навіть трішки спантеличила учасників.
У тренінгу взяли участь старшокласники, а також студенти перших курсів. Захід відвідало близько 30 осіб. Приємною несподіванкою, як зазначають тренери, стала висока активність залученої молоді, що дозволило плідно попрацювати.
Панове “Львівські ФРІшники”, це чудово, що Ви проводите такі класні заходи, але було б ще краще, якби Ви уважніше ставилися до оформлення публікацій про них. Самі ж кажете про “неабияку” увагу медіа. Медійники ж не люблять неграмотності…
1. Чернівці – це не містечко, а виключно місто. Слово “містечко” є не поетичним зворотом, а різновидом населених пунктів, синонім – СМТ.
2. Поторення фрази “чудове містечко” два речення підряд.
3. “тренінг «розуміючи Європу»” – напевно мало б бути «Розуміючи Європу».
4. “Львівські ФРІшники” – мало б писатися з маленької літери. Хіба що “Львівські ФРІшники” вже стали якоюсь окремою організацією з відповідною назвою.
5. “представниками ЄМП України” – необхідно розшифровувати, хто така ЄМП, оскільки це не є загальновідомою абревіатурою. Європейський Молодіжний Парламент явно звучить солідніше…
6. “презентує ЄС інтерактивним способом; це прискореній курс” – це має бути два різних речення.
7. “ознайомити школярів та студентів зі структурою ЄС, неформальні тренінги дають” – аналогічно.
8. ” Запропонувати платформу для питань учнів та місце для роботи з протиріччями. Прискорений курс ЄС слугує платформою для запитань учнів” – повторення “платформа для питань”.
9. “прикувало неабияку увагу медіа” – яку таку неабияку? Це не шкільний твір, а офіційна публікація. Вживання таких абстрактих оціночних визначень є поганим тоном.
10. “Захід відвідало близько 30 осіб” – про таку кількість можна було б не згадувати…
P.S.
Здається, що це забагато для такого маленького тексту.
Сподіваюся, що мої зауваження нікого не скривдять. Я не проти щоб коментар було видалено. Я просто хотів би звернути увагу тих, хто за це відповідає (Медіа департамент, напевно), що така якість публікацій виставляє ФРІ не з найкращого боку.