Європу “зрозуміли” у Чернівцях

Share

Цими вихідними у чудовому містечку Чернівці, Львівські Фрішники провели тренінг «розуміючи Європу». Це чудове містечко стало третім на західній Україні, де відбувся тренінг. Захід проводиться в Україні тренерами, серед яких Львівські ФРІшники – Максим і Романа , а також представниками ЄМП України. “Розуміючи Європу” – це семінар, який презентує ЄС інтерактивним способом; це прискореній курс з основ функціонування ЄС, що вже працює у Німеччині за сприянням Фундації молодої Європи Шварцкопфу (Schwarzkopf-Stiftung Junges Europa) з 2009 року.

Метою цих заходів є ознайомити школярів та студентів зі структурою ЄС, неформальні тренінги дають змогу краще засвоїти матеріал, підвищити інтерес учнів у справах ЄС та заохотити їх до участі в них. Запропонувати платформу для питань учнів та місце для роботи з протиріччями.

Прискорений курс ЄС слугує платформою для запитань учнів, які стосуються контексту європейської інтеграції та для розширення та візуалізації основоположних знань про європейську політику.

Курс проходив в нововідкритому Бізнес Хабі «Horizont», у центрі Чернівців. Проведенню його посприяла міська влада, що прикувало неабияку увагу медіа. На тренінг завітало телебачення, присутність якого навіть трішки спантеличила учасників.
У тренінгу взяли участь старшокласники, а також студенти перших курсів. Захід відвідало близько 30 осіб. Приємною несподіванкою, як зазначають тренери, стала висока активність залученої молоді, що дозволило плідно попрацювати.

One thought on “Європу “зрозуміли” у Чернівцях

 1. Панове “Львівські ФРІшники”, це чудово, що Ви проводите такі класні заходи, але було б ще краще, якби Ви уважніше ставилися до оформлення публікацій про них. Самі ж кажете про “неабияку” увагу медіа. Медійники ж не люблять неграмотності…
  1. Чернівці – це не містечко, а виключно місто. Слово “містечко” є не поетичним зворотом, а різновидом населених пунктів, синонім – СМТ.
  2. Поторення фрази “чудове містечко” два речення підряд.
  3. “тренінг «розуміючи Європу»” – напевно мало б бути «Розуміючи Європу».
  4. “Львівські ФРІшники” – мало б писатися з маленької літери. Хіба що “Львівські ФРІшники” вже стали якоюсь окремою організацією з відповідною назвою.
  5. “представниками ЄМП України” – необхідно розшифровувати, хто така ЄМП, оскільки це не є загальновідомою абревіатурою. Європейський Молодіжний Парламент явно звучить солідніше…
  6. “презентує ЄС інтерактивним способом; це прискореній курс” – це має бути два різних речення.
  7. “ознайомити школярів та студентів зі структурою ЄС, неформальні тренінги дають” – аналогічно.
  8. ” Запропонувати платформу для питань учнів та місце для роботи з протиріччями. Прискорений курс ЄС слугує платформою для запитань учнів” – повторення “платформа для питань”.
  9. “прикувало неабияку увагу медіа” – яку таку неабияку? Це не шкільний твір, а офіційна публікація. Вживання таких абстрактих оціночних визначень є поганим тоном.
  10. “Захід відвідало близько 30 осіб” – про таку кількість можна було б не згадувати…

  P.S.
  Здається, що це забагато для такого маленького тексту.
  Сподіваюся, що мої зауваження нікого не скривдять. Я не проти щоб коментар було видалено. Я просто хотів би звернути увагу тих, хто за це відповідає (Медіа департамент, напевно), що така якість публікацій виставляє ФРІ не з найкращого боку.

Залишити відповідь