На згадку про Крим – Клуб Укр Кіно Харків

Share

Клуб Укр КиноНаступної неділі у Харківському КіноКлубі історична драма “Хайтарма”.

“Хайтарма” – перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Режисер фільму і виконавець головної ролі Ахтем Сейтаблаєв.

Фільм обраний до річниці референдума про статус Криму, що відбувся 16-го березня 2014 року. Планується також інформативне обговорення та цікаві гості.

Група проекту: http://vk.com/kino_ukr_fri
ЩО: “Хайтарма”, 2012
КОЛИ: 15.03.15 о 18:00
ДЕ: Platinum Plaza, медіа-центр “Время”, вул. Сумська, 72, 2 поверх

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Про фільм:

Фільм створений на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана: після звільнення Криму від німецьких загарбників, військове командування дозволило Амет-Хану (Ахтем Сейтаблаєв) разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. За збігом обставин на час перебування льотчиків у Алупці припала операція НКВС з примусової депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину Сталінського режиму.

___________________________
Корисні посилання:
Група Харківської ФРІ у вк: https://vk.com/fri_kharkiv
Група Харківської ФРІ у fb:https://www.facebook.com/frikharkiv

Залишити відповідь