Кіно Клуб – об’єднує покоління (ФРІ-Харків)

Share

VOZGqc3_BI8Минулих вихідних у Харкові вже у знайомому багатьом Клубі Українського Кіно показали стрічку, що входить до переліку 12 фільмів усіх часів і народів – “Земля” Олександра Довженка! Німий чорно-білий фільм 1930-го року про життя хліборобської нації зібрав знову повний зал. Класика у цьому залі об’єднала різні покоління: дорослих, молодь, людей похилого віку і навіть дітей, яких привели на показ батьки.

Фільм О. Довженка «Земля» є одним з найвідоміших радянських фільмів. Цей гімн праці на землі, хліборобству та людині, яка працює на землі, є частиною космічного ритму буття. Довженко першим у світовому кіно виразив світогляд, якісно відмінний від досі зображуваного. Це світогляд нації хліборобської, в якої спокійна гідність зумовлена її способом життя. Середовище і люди — єдине і нероздільне, а їхній спосіб життя є споконвічним, світогляд непохитним. Символіка Довженка була тісно пов’язана зі світоглядом українського народу, з образністю народної поезії.

“Дивитися “Землю” було трохи важко, бо фільм німий і не завжди було зрозуміло, що за подія відбувається. Одразу все ж відчувається, що Довженко був великим майстром кінематографа. І без слів простежувався той зв’язок людини і землі” – ділиться враженнями Олена, глядач.

Фільм наскрізь дихає історією і тим часом, у якому його створили. Вже за кілька днів після його прем’єри у 1930-му “Землю” заборонили для показу у Радянському Союзі, натомість закордоном у цей же час він вигравав престижні нагороди та підкоряв кіно-митців своєю оригінальністю та тонкістю відчуття тієї епохи і тих людей.

“Без двогодинLuPUxo3tyM4ного екскурсу в історію, думаю, важко багатьом було зрозуміти, про що фільм, – каже глядач Леонід Васильович, – я і сам застав Радянський Союз і скажу, що такий фільм тоді був надто відвертим, надто епатажним для того часу. Тут треба розуміти психологію людини-хлібороба, згадати, яку роль грала земля для селянина. Він тоді був готовий померти за неї”.

Після перегляду фільму деякі глядачі вже традиційно залишились на обговорення. По колу всі говорили свої враження від фільму,казали про улюблені моменти та розкривали потроху підтекст стрічки, його образи та деталі. Для тих, хто був не таким обізнаним у історії або авангардному кіно, то була можливість дізнатися багато нового. Навіть ті, хто бачив “Землю” не впершеez2Dw-jGciI знайшли щось цікаве для себе.

“Я третій раз дивилася вже цей фільм, – каже Іра, глядач, – і цього разу я з іншого трошки боку вже подивилася на нього. Трохи збагнула, чому так тяжко було дідусю їхати з Донецької області, зі свого селища, де він жив і працював усе життя. Мені то усюди добре жити, а йому важко було відриватися від тої землі, де він знав і добро й зло, де зростав. Певно, кожному буде над чим подумати, коли подивиться цю стрічку”.

“Клуб Українського Кіно(ФРІ-Харків) буде і надалі збирати харків’ян для чергової зустрічі! Слідкуйте за новинами у групі: http://vk.com/kino_ukr_fri

Залишити відповідь