Поетичне кіно у Харкові

Share

Харківський кіноклуб у ці вихідні показав стрічку Сергія Параджанова “Тіні Забутих Предків” – екранізацію однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Організатори вкотре були приємно вражені кількістю охочих познайомитися із класикою українського кінематографа. Глядачів чекали невеличкий екскурс у часи зйомки фільму, смачний кава-брейк та обговорення побаченого.

“Ми не випадково показуємо саме сьогодні цей фільм, – каже одна з організаторів показу Проказа Дар’я, – у цьому році виповнюється 50 років з прем’єри цієї стрічки у кінотеатрі “Україна” у Києві. Пройти повз річниці ми не могли, а показавши минулого разу сучасні “Тіні незабутих предків”, ми вирішили дати відчути глядачам різницю. Не можна, звісно, порівнювати самі історії, але цікаво побачити, як Параджанов вже тоді експериментував та давав нові форми кіномистецтву. Те, з якими деталями він зображує життя гуцульського села, як обгортає сюжет у музику трембіт, захоплює”.

Ще на початку показу Богдан Алєксін, організатор, розповів про трагічні події, що супроводжували у 1965-му році прем’єру фільму:

” Якраз напередодні фільму почалися масові арешти письменників, поетів, акторів, тощо. До цього моменту ще ніхто не пробував щось сказати проти цього, і саме на прем’єрі фільму були перші публічні виступи. На обговоренні, після перегляду стрічки, слово взяв Іван Дзюба. Він висловив своє обурення подіями, що відбуваються, і почав називати імена тих, хто був ув’язнений. Його промову тоді публічно підтримали ще Василь Стус і В’ячеслав Чорновіл. Під їхнім листом підписалося 140 присутніх Потім усіх трьох звільнили з роботи та виключили з навчальних закладів. Почалися гоніння на діячів української культури, а «Тіні забутих предків» були заборонені до показу”.

На показ у медіа-центр “Время” концерну “АВЕК” прийшло близько сотні глядачів зовсім різного віку: від дітей до людей похилого віку. Це показник того, що вітчизняні фільми викликають інтерес у різних верств населення.

“Це гарний проект, що дійсно зараз актуальний та потрібний, – говорить Оксана, глядач, – Я не могла повірити, що показ є безкоштовним, боялася йти, а дарма. Атмосфера дуже дружня і тепла, фільм цікавий. Організатори молодці, що не полишають свою ідею і продовжують розвивати Клуб”.

Наступного разу КіноКлуб буде на День Усіх Закоханих, тож показ буде сповнений романтики та солодощів.

За новинами можна слідкувати за посиланням:http://vk.com/kino_ukr_fri

Фотозвіт: http://vk.com/kino_ukr_fri?z=album-81285097_210884417

Залишити відповідь