Ігрофікація – іструмент у молодіжній діяльності

Share

Рівненська фрішниця Катерини Лелях відвідала Молодіжний обмін від     Erasmus + на тему «Ігрофікація – іструмент у молодіжній діяльності» (“Gamification as a tool in youth work”), Варшава, Польща,12-18 січня 2015 року.u7cx3NJkmFM

Враження від Катерини Лелях: «Досвід отримано, емоції пережито, контакти налагоджено…а міріади спогадів збережено на плівку фотоапаратів! Отож, як усе було? Настав час повернутись у думках до того, що ж відбувалось на тренінговому курсі та підвести певні підсумки.

Перш за все, варто вказати, власне, на мету проекту, яка полягала у озброєнні учасників необхідними знаннями у сфері ефективного проектного менеджменту. Учасники мали можливість здобути або ж розвинути необхідні навички методом нестандартного навчання, а саме,  у процесі гри. Таким чином, із клуночком набутого досвіду учасники поїхали до своїх місць, аби навчити людей чогось корисного і у своїх осередках.

qovuX2asNEUЯкщо розбирати кожен день, то, хоч графік й не був надто тісним, та все ж розказати є що. Так, перший день ознаменувався приїздом учасників, а увечері на нас чекало знайомство. Що ж тут казати? Вражень повно! Усі діляться, розповідають один одному про себе, свої міста, країни, ніби по шматочку дають нам можливість посмакувати їхнім життям.

Другий день, як і усі наступні, у буквальному сенсі цього слова «пролетів».  Різноманітні види діяльності, групова робота дозволили кожному з учасників внести свій вклад, проявити себе, головним чином, у креативному плані. Енерджайзери, ігровий підхід до виконання роботи (зокрема, система заохочень  – бонуси) не дали сумувати нікому, навпаки, підвищували командний дух, мотивували до виконання поставлених цілей.

Звісно, не обійшлося і без представлень своїх країн, організацій. Мушу визнати, учасники продемонстрували високий рівень підготовки – насолодою було спостерігати за усім видовищем, а потім ще й куштувати традиційні вгощення. У свою чергу, представлення організацій мало більш практичну користь – контакти з організаціями 9 країн для подальшої співпраці налагоджено. Культурним досвідом була для нас і можливість прогулятись по Варшаві, поблукати по вуличкам, проникнутись їх атмосферою.pYlqa9Si04c

Неоціненну важливість мали вказівки з написання проектів, більше того, брейнштормінг та створення пробних проектів. Крім того, може стати у нагоді і презентація Erasmus +.

У процесі тренінгу були створені група на Facebook: GAMIFICATIONPOLAND, у якій представлені результати нашої діяльності, матеріальні напрацювання.

Тож, із набутими знаннями, свіжими ідеями зустрічала мене Батьківщина. Отриманий досвід планую застосовувати на практиці – не носити ж його за плечима, а ігровий підхід може лиш сприяти втіленню задуманого. «Культура починається не як гра і не з гри, а у грі» (Йоган Хейзинга «Homo ludens» («Людина грайлива») – чому б не  користуватись тим, що зароджено у витоків?…»

Залишити відповідь