Сильніше, ніж зброя. Фрі-Харків

Share

maxresdefaultМинулої суботи, 13-го грудня, у Харкові відбулася прем’єра документального фільму “Сильніше, ніж зброя” творчого об’єднання “Вавілон’13” та зустріч із режисером та оператором фільму. Організаторами подій виступила Харківська ФРІ.

Було важливо, щоб прем’єра такі відбулася у Харкові, бо усі негаразди, усі життєві перипетії – це ніщо у порівнянні до того, як живеться зараз на Сході. Фільм у черговий раз повертає нас до тих часів, коли все почалося. Як казала Юлія Гонтарук, режисер фільму “Сильніше, ніж зброя”, це не така стрічка, що буде зрозуміла закордонному глядачу. Це немов згадка для нас, що відбувалося у країні, з чого все пішло.

IMG_1843Якщо перша частина фільму була більш/менш знайомою для тих, хто і так слідкує за діяльністю “Вавілону’13”, то дуже яскравими були кадри з війни. Життя між пострілами, коли серед руїн одні грають в карти, пробують відпочити, а інші в метрі від них з автоматами чекають атаки. А потім дві хвилини і всі стають до бою. Дуже сподобалась і історія хлопця у кінці) Ярош…іронія долі, що в нього таке ж прізвища, як і у всім відомої особи. Розповідь про те, як він потрапив у полон, про те, як вибирався звідти, про те, як обіцяв одружитися на дівчині. Це безцінно.

По організації прем’єри було безліч проблем. Найголовніша: відмова кінотеатрів показувати фільм, через загрозу диверсії. У країні і справді важкі часи, але нагадувати людям, о поруч йде війна, що нашим військовим потрібна наша підтримка, варто. IMG_1881

Під час зустрічі з творчою групою “Вавілон’13” глядачі дізналися про роботу об’єднання, про те, як вони створювались і як функціонують зараз.

“Ми зустрілися на Михайлівскій пл після побиття студентів і вирішили подумати, чим ми можемо допомогти” – Юлія Гонтарук.

“Це був пароль wifi в кафе поряд із місцем де ми жили” – відповіла Юлія на питання про назву проекту.

“Я розуміла, що якщо ми не переможемо, мене посадять за це кіно” – Юлія про фільм “Батківська хата” про дім Януковича

IMG_1875“З антигероями краще представлятися їх однодумцями” – Юрій про реакцію на знімальну команду в Єнакієвому.

“На самому початку нас було 30 чоловік. Потім люди відколювались… …зараз нас десь 15” – Юлія.

“Я можу сказати, що ми робимо все для того, щоб він був” – так Юрій відповідає на питання про розвиток українського кіно.

“Страшно не під обстрілом, страшно коли під час монтажу все це переглядаєш” – Юлія про поїздку в АТО.

“Нам надходили замовлення від поляків, французів, шведів, але наразі це не актуально – в країні війна” – Гонтарук.

“Матеріал фантастичний! На приклад, у Щасті є сучасний Гаврош – хлопчик, в якого батько сепаратист, а мати – алкоголічка” – Дунай.
IMG_1920-2

Залишити відповідь