Як в Ужгороді «Вікторію» без меценатів покращували

Share

_DSC0001У понеділок, 3 листопада, Ужгородська організація ВМГО «Фундація регіональних ініціатив» взялася за приведення до порядку одного із найжахливіших об’єктів в Ужгороді – покинутого кафе «Вікторія», що занедбано стоїть на одній із центральних вулиць міста (Проспект Перемоги, біля магазину «Ювілейний»). Це стало стартом проекту «Покращено без меценатів».

Старий, поржавілий і жахливий контейнер, що колись іменувався «перемогою», перетворився на сміттєве звалище, громадський туалет та розплідник пацюків. Про проблему, повз яку щодня проходять сотні людей, не говорив тільки лінивий. Були і звернення до Міської ради і злісні пости в Фейсбуці, але нічого так і не вирішувалося.

_DSC0001 _DSC0002 _DSC0028 _DSC0048_DSC0021

Разом з тим, під час виборчої кампанії, було багато ініціатив з «покращення» міста за підтримки тих чи інших «меценатів»-кандидатів, яких треба було часто схвально згадувати в усіх публічних місцях, коментарях і просто бути вдячними, за їхній вагомий вклад в добробут ужгородців. Шкода, що ці ініціативи закінчилися разом з виборами

Це стало причиною виникнення ідеї – «Покращено без меценатів». Поєднання корисного з приємним. Перше – це бажання справді приводити  своє місто в порядок. Друге – це привернення уваги Міської ради до проблемних точок у місті. Третє – спонукання ужгородців не нарікати на проблеми, а вирішувати їх, бо часто все можна залагодити власними зусиллями, не чекаючи роками на чиюсь допомогу. І останнє – це такий собі «стьоб» із організацій, які здатні робити щось тільки, коли є фінансові вливання політиків чи бізнесменів і за кожну копійку готові дякувати «меценатам» у кожному реченні._DSC0114_DSC0063

Ідея проекту полягає у тому, що протягом листопада (поки дозволяє погода) щотижня прибирати, латати, ладнати і приводити в порядок різні занедбані об’єкти в Ужгороді, які псують вигляд міста. Разом з тим, залишати на «місці покращення» відкрите звернення до Ужгородської міської ради, а копію заносити у відділ звернень, щоб вкотре звернути увагу на проблемні точки міста.

._DSC0115

Отже, першим «покращеним» об’єктом стало кафе «Вікторія», з якого ФРІшники та небайдужі жителі сусідніх будинків вигребли та вимели 10 міхів сміття, випололи бур’яни, що виросли довкола, пообдирали старі оголошення та забили фанерою вікна і двері, щоб зберегти там чистоту.

_DSC0087 _DSC0126_DSC0003

А для міськради залишили ось таке звернення: 

Ужгородська міська рада

Пл. Поштова, 3

УМО ВМГО «Фундація регіональних ініціатив»

 

Відкрите звернення громадян

Звертаємо Вашу увагу, що на Проспекті Свободи (біля магазину «Ювілейний») – на одній із центральних вулиць м. Ужгород, знаходиться покинуте кафе «Вікторія», яке перетворилося на сміттєве звалище, громадський туалет та розплідник щурів. Ця «будка» спотворює естетичний вигляд місто і порушує усі санітарні норми міста.

Просимо встановити власника цього кафе і зобов’язати його або прибрати сам контейнер, або привести його в належний стан.

Разом з тим повідомляєте, що сьогодні, 03.11.2014р. активні ужгородці, виконуючи роботу комунальних служб, прибрали усе сміття з колишнього кафе «Вікторія» і заблокували вікна та двері, щоб ця «будка» знову не перетворилася на смітник і туалет.

Закликаємо зобовязати відповідальні служби тримати під контролем чистоту та порядок у місті Ужгород, а особливо в колишньому кафе «Вікторія»

03.11.2014р.                      УМО ВМГО «Фундація регіональних ініціатив»

Більше фото тут.

Залишити відповідь